Sąd Rejonowy we Włoszczowie KI1W

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Kusocińskiego 11
29 - 100 Włoszczowa
Godziny urzędowania:
- w poniedziałek: 7.30 – 18.00,
- wtorek - piątek: 7.30 – 16.00.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie zajmuje się prowadzeniem ksiąg wieczystych oraz innych spraw cywilnych z zakresu postępowania wieczystoksięgowego.

Właściwość miejscowa wydziału obejmuje  gminy:  Kluczewsko, Krasocin, Łopuszno, Moskorzew, Radków, Secemin, Słupia Konecka i Włoszczowa. A zatem elektroniczne księgi wieczyste, prowadzone przez ten wydział będą miały kod rozpoczynający się od KI1W.

Elektroniczne księgi wieczyste dostępne są na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, pod adresem, ekw.ms.gov.pl. Mają numer ekw, można dowolnie przeglądać ich treść za pośrednictwem internetu.

Co jednak w sytuacji, jeśli nie posiadamy numeru księgi wieczystej? W takim przypadku można skorzystać z naszego portalu hipoteki.pl który oferuje ustalenie numeru księgi wieczyste a podstawie adresu nieruchomości lub  numeru działki. W zależności od przekazanych danych, można bez wychodzenia z domu, odnaleźć numer księgi wieczystej nieruchomości położonej nawet na drugim krańcu Polski. To zdecydowanie wygodniejszy sposób, niż udawanie się do sądu rejonowego, właściwego dla położenia nieruchomości.

Posiadając numer księgi wieczystej, możemy w każdej chwili sprawdzić jej treść, w tym jakże istotne wzmianki, które mogą świadczyć o zmianach, których ktoś chce dokonać w księdze.
Opłata za ustalenie numeru księgi wieczystej, to bez względu na wybrane kryteria, 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić za pomocą SMS Premium. 

Warto znać treść księgi wieczystej, zwłaszcza jeśli planujemy zakup danej nieruchomości. Wgląd do poszczególnych działów pozwala upewnić się, czy kupowana przez nas nieruchomość nie jest obciążona np. hipoteką lub dożywociem.

 

Sprawdź również: