Sąd Rejonowy w Kielcach KI1L

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Malików 146a
25 - 639 Kielce
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8:15 - 16:15,
- wtorek - piątek: 7:45 - 15:45.

 

VI Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Kielcach rozpatruje sprawy wieczystoksięgowe z obszaru miasta Kielce oraz gmin: Bieliny, Chęciny, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Raków, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Elektroniczne księgi wieczyste z tych obszarów będą posiadały numer księgi wieczystej rozpoczynający się KI1L.
Od 1 sierpnia 2019 r.,  Sąd Rejonowy w Kielcach stał się właściwy do rozpoznawania spraw także z obszaru Gminy Łagów. Numery ksiąg wieczystych, prowadzone wcześniej przed sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, a przekazane do Sądu Rejonowego w Kielcach nie uległy zmianie.

W Wydziale Wieczystoksięgowym można składać wnioski m.in. o:

- wydanie odpisu z księgi wieczystej,
- odłączenie działki z księgi wieczystej i założenie nowej lub przyłączenie jej do istniejącej księgi wieczystej,
- założenie księgi dla własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu,
- wpis własności w księdze wieczystej, na podstawie:

-wpisu hipoteki;

Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości ani po nazwisku właściciela. Elektroniczne księgi wieczyste można przeglądać na stronie ekw.ms.gov.pl, o ile posiadamy ich numer.

Właściciel nieruchomości nie powinien mieć problemu z jego uzyskaniem w sądzie. Jeśli jednak szukamy informacji na temat nieruchomości, której kupnem jesteśmy zainteresowanie lub nie mamy czasu jechać do sądu rejonowego, można zlecić ustalenie numeru księgi wieczystej za pośrednictwem naszego portalu hipoteki.pl. Do wyboru jest opcja ustalenia numeru kw na podstawie adresu nieruchomości, numeru działki lub identyfikatora działki.

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej za pośrednictwem naszego portalu, bez względu na wybrane kryteria, to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić poprzez SMS Premium.

 

Sprawdź równieź: