Sąd Rejonowy w Kwidzynie GD1I

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Kościuszki 30 A
82 - 500 Kwidzyn
Godziny urzędowania
- poniedziałek: 7.30 - 18.00,
- wtorek - piątek: 7.30 - 15.30.

 

Właściwość miejscowa V Wydziału Ksiąg Wieczystych w Kwidzynie obejmuje miasta Kwidzyn oraz gmin: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki. A zatem nieruchomości położone w jednej z powyższych lokalizacji będą prowadzone właśnie przez V Wydział Ksiąg Wieczystych, natomiast ich numer będzie rozpoczynał się od GD1I.

W wydziale można składać wnioski o założenie, zamknięcie księgi wieczystej lub o wniosek.

Treść elektronicznej księgi wieczystej można przeglądać za pośrednictwem strony ekw.ms.gov.pl. By jednak skorzystać z tej usługi konieczne jest posiadanie numeru księgi wieczystej. W wydziale nie ma możliwości ustalenia tej informacji bez wykazania interesu prawnego. Wydział nie zajmuje się także odszukiwaniem księgi wieczystej po adresie lokalizacji. Tę usługę można jednak zlecić w naszym portalu hipoteki.pl.

Ustalanie numeru księgi wieczystej

Zajmujemy się zarówno ustalaniem numeru księgi wieczystej po adresie, jak i po numerze działki lub po jej ID. Usługa ta dostępna jest online i nie wymaga rejestracji. Jej koszt to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium.

Abyśmy mogli odszukać numer księgi wieczystej po numerze działki konieczne jest podanie miejscowości, w której położona jest działka oraz jej numeru. Ponieważ zdarza się, iż w jednej miejscowości znajduje się kilka działek o takim samym numerze, w kolejnym korku konieczne może być podanie jej obrębu, czy nawet sprawdzenie numeru ID.

W przypadku ustalania numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości, należy podać miejscowość, nazwę ulicy oraz numer budynku, ewentualnie również numer lokalu, jeśli to jego księga nas interesuje. 

Numer księgi wieczystej po ID działki odszukać można jedynie posiadając pełny numer ewidencyjny działki. Ponieważ jest on niepowtarzalny, nie ma potrzeby wpisywania nazwy miejscowości, czy podawania innych danych lokalizacyjnych, które musiałaby identyfikować działkę.

Ustalanie numeru księgi wieczystej w naszym portalu odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy z nich – to automatyczne odszukanie numeru przez system. Opcja ta działa w sytuacji, w której podamy poprawne dane, bez literówek i błędów, a jednocześnie dane te będą uwzględnione w księdze wieczystej. Jeśli jednak system nie odnajdzie numeru księgi wieczystej automatycznie, zamówienie trafi do ręcznej weryfikacji. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji, kiedy w księdze wieczystej podany jest np. tylko adres nieruchomości, a my szukaliśmy numeru księgi po numerze działki.

W przypadku ręcznej weryfikacji proces ustalenia numeru kw wydłuża się do ok. 24 godzin w dni robocze. Wymagana jest także rejestracja w systemie, aby móc wysłać informację o odnalezionym numerze księgi wieczystej na podany adres mailowy.

 

Sprawdź również: