Sąd Rejonowy w Sopocie GD1S

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. 1 Maja 10
81 - 828 Sopot
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 - 18.00,
- wtorek – piątek: 8.00 - 15.00.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Sopocie  prowadzi księgi wieczyste i rozpatruje sprawy z zakresu postępowania wieczystoksięgowego dla miasta Sopot. Jego kod to GD1S, co oznacza, iż księgi wieczyste dla nieruchomości znajdujących się na terenie Sopotu będą miały numer zaczynający się właśnie od GD1S.

Biuro Obsługi Interesantów jest czynne w poniedziałki od 7.30 do 18.00, natomiast od wtorku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Do Czytelni Akt można zamawiać dokumenty w godzinach od 8.00 do 18.00, w poniedziałki, natomiast w pozostałe dni od 8.00 do 15.00.

W wydziale wieczystoksięgowym można składać wnioski o założenie, zamknięcie lub wpis do księgi wieczystej. Przeglądanie treści ksiąg wieczystych możliwe jest online, na stronie ekw.ms.gov.pl. Należy jednak posiadać jej pełny numer. Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie ani po numerze działki.

Aby ustalić numery ksiąg wieczystych nieruchomości, których właścicielami nie jesteśmy, można skorzystać z naszej wyszukiwarki znajdującej się na stronie Hipoteki.pl. Z jej pomocą można odszukać KW podając adres nieruchomości, numer działki i miejscowość, w której się znajduje lub ID działki.

Koszt ustalenia numeru KW to 19 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić za pośrednictwem PayPal lub DotPay oraz 30,75 zł jeśli zamierzamy płacić poprzez SMS Premium. Płatności dokonuje się dopiero po odszukaniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie posiadamy go w naszej bazie – zlecenie oznaczane jest jako negatywne, a opłaty nie trzeba uiszczać.

 

 

Sprawdź również: