Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim GD1A

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Kościuszki 30
83 - 200 Starogard Gdański
Godziny urzędowania: - poniedziałek: 7:30 - 18.00,
- wtorek - piątek: 7: 30 -15: 30.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim prowadzi księgi wieczyste i rozpatruje sprawy z zakresu postępowania wieczystoksięgowego dla miast: Czarna Woda, Skórcz, Starogard Gdański oraz gmin: Starogard Gdański, Bobowo, Kaliska, Lubichowo, Osieczna, Osiek, Skarszewy, Skórcz, Smętowo Graniczne, Zblewo. Elektroniczne księgi wieczyste miejscowości położonych na tych terenach będą miały numer rozpoczynający się od GD1A. 

Punkt Obsługi Interesanta znajduje się przy ul. Kościuszki 13. W Wydziale wieczystoksięgowym można składać wnioski o założenie księgi wieczystej, wpis do niej lub jej zamknięcie. Możliwe jest również uzyskanie wypisu aktów notarialnych, których oryginały przekazali notariusze. Elektroniczne księgi wieczyste można przeglądać na stronie ekw.ms.gov.pl o ile posiadamy ich numer. Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości. 

Jak uzyskać dostęp do ekw.ms.gov.pl?

Jak już wspomniano powyżej, treść elektronicznej księgi wieczystej można sprawdzić w systemie Ministerstwa Sprawiedliwości. Należy jednak posiadać numer właściwej księgi, co często jest przeszkodą. Aby w Sądzie umożliwiono nam uzyskanie konkretnego numeru KW, musimy wykazać interes prawny, czyli udowodnić, że ta informacja należy się nam zgodnie z prawem. 
Innym sposobem na ustalenie numeru księgi wieczystej jest skorzystanie z naszego portalu hipoteki.pl. Oferujemy ustalanie numerów ksiąg wieczystych po adresie i po numerze działki. Do uzyskania danych wystarczy jedynie adres e-mail, na który zostaną wysłane odszukane dane.

Koszt naszej usługi to 19 zł w przypadku płatności online i 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium. Różnica w wysokości opłat wynika przede wszystkim z prowizji operatora oraz podatku VAT zawartego w opłacie SMS.

Jak odszukać numer księgi wieczystej

Aby odszukać numery księgi wieczystej po adresie nieruchomości należy podać nazwę miejscowości, ulicę, numer budynku i ewentualnie numer lokalu – jeśli interesuje nas księga wieczysta mieszkania. W przypadku ustalania numeru księgi wieczystej po numerze działki – należy posiadać jej pełny numer ewidencyjny lub numer działki i miejscowość, w której jest ona położona. Warto także odszukać jej obręb, gdyż może być wymagany na dalszym etapie ustalania danych.

Sprawdź również: