Sąd Rejonowy w Gdyni GD1Y

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Plac Konstytucji 5
81 - 354 Gdynia
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 9.00 – 17.00
- wtorek – piątek: 7.30– 14.30.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie rejonowym w Gdyni posiada oznaczenie GD1Y. Wszystkie nieruchomości, które znajdują się w obrębie działania sądu będą posiadały elektroniczne księgi wieczyste, których kod będzie zaczynał się właśnie od GD1Y.

W Wydziale Wieczystoksięgowym składa się wnioski o o założenie bądź zamknięcie księgi wieczystej, jak również o wpis do niej. Tutaj także wydawane są zaświadczenie i odpisy z ksiąg. Natomiast wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie.

Elektroniczne księgi wieczyste można przeglądać na stronie ekw.ms.gov.pl. Należy tylko posiadać ich numer, składający się z kodu sądu rejonowego, numeru księgi oraz cyfry kontrolnej. 

Jak uzyskać numer elektronicznej księgi wieczystej?

Właściciel nieruchomości, która ma założoną księgę wieczysta na pewno taki numer posiada. Jeśli nie – może go uzyskać w wydziale wieczystoksięgowym sądu rejonowego lub w wydziale geodezji Starostwa Powiatowego. Numery KW w ten sposób mogą uzyskać również osoby do tego uprawnione, które wykażą interes prawny w tej materii. 

Jeśli nie jesteśmy właścicielami nieruchomości i nie możemy wykazać interesu prawnego – numer elektronicznej księgi wieczystej można odnaleźć za pośrednictwem naszego portalu. Dokonujemy ustaleń numerów KW po adresie  nieruchomości oraz po numerze działki.

Aby odnaleźć numery KW należy podać prawidłowe dane tj.  adres nieruchomości (miejscowość, ulicę numer budynku/lokalu) lub miejscowość i numer działki. Istnieje także możliwość wyszukiwania numeru księgi wieczystej po ID nieruchomości.

Ile kosztują księgi wieczyste po adresie

Zarówno ustalenie numerów ksiąg wieczystych po adresie, jak i po numerze działki kosztuje 19 zł, jeśli zdecydujemy się dokonać płatności elektronicznej (DotPay lub PayPal) lub 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium.

Za numery księgi wieczystej płaci się dopiero po ich odnalezieniu. W przypadku braku ustalenia numeru KW, opłata nie jest pobierana.

 

Sprawdź również: