Sąd Rejonowy w Malborku (Oddział Nowy Dwór Gdański) GD2M

IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 28
82 - 100 Nowy Dwór Gdański
Godziny urzędowania: - poniedziałek: 7.30 - 18.00,
- wtorek -piątek: 7.30 - 15.30.

IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim prowadzi księgi wieczyste i rozpoznaje sprawy z zakresu wieczysto-księgowego dla miasta Krynica Morska oraz gmin: Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo.

Elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział będą miały numer rozpoczynający się od GD2M. Treść księgi wieczystej online można sprawdzić na stronie ekw.ms.gov.pl. Jeśli jednak chcemy odnaleźć numer księgi wieczystej po adresie nieruchomości lub po numerze działki konieczne będzie skorzystanie z naszego portalu Hipoteki.pl, gdyż wydziały wieczystoksięgowe nie zajmują się tego typu ustaleniami.

Numer księgi wieczystej po adresie nieruchomości

Aby ustalić numer księgi wieczystej po adresie nieruchomości, należy podać jej dane lokalizacyjne tj. miejscowość, ulicę, numer budynku oraz ewentualnie numer lokalu. Jeśli system automatycznie wyszuka numery księgi wieczystej – będzie można je natychmiast kupić. Koszt jednego numeru to 19 zł w przypadku płatności online i 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić poprzez SMS Premium. Opłaty dokonuje się tylko w przypadku ustalenia numeru księgi wieczystej. Jeśli nie posiadamy go w bazie – nie będzie konieczne jej uiszczanie.

Jeśli system nie będzie w stanie automatycznie odszukać księgi wieczystej, zlecenie trafi do ponownej weryfikacji, która może potrwać do 24 godzin. W tym czasie zostanie sprawdzona poprawność podanych danych oraz porównane dane lokalizacyjne. Bardzo często zdarza się bowiem, że w księdze wieczystej podany jest numer działki, a nie adres nieruchomości, przez co odszukanie poprawnych danych zajmuje nieco więcej czasu.

Numer księgi wieczystej po numerze działki

Ustalanie numeru księgi wieczystej po numerze działki wygląda dokładnie tak samo, jak odszukiwanie go na podstawie danych adresowych. Oczywiście w tym przypadku należy podać numer działki, wraz z miejscowością, w której jest ona położona. Jeśli w dalszym kroku okaże się, że kilka w danej miejscowości jest kilka działek o takim samym numerze – konieczna będzie znajomość obrębu działki.

Numer księgi wieczystej po ID działki

Trzeci za sposobów na ustalenie numeru księgi wieczystej to podanie pełnego numer ewidencyjnego działki (w skrócie ID). W tym przypadku można mieć pewność,  iż odnalezione dane będą na pewno dotyczyły poszukiwanej działki.  

 

Sprawdź również: