Sąd Rejonowy w Kościerzynie GD1E

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Zgr. Ks. Zmartwychwstańców 1
83 - 400 Kościerzyna
Godziny urzędowania:
- poniedziałek – piątek: 7.30– 15.30.

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Kościerzynie posiada kod GD1E. Właściwość miejscowa tego sądu obejmuje miasto Kościerzyna oraz gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa. A zatem elektroniczne księgi wieczyste nieruchomości znajdujących się na tym obszarze będą miały numer zaczynający się właśnie od GD1E.

W Wydziale Wieczystoksięgowym można składać wniosku o założenie księgi wieczystej, wpis do niej lub jej zamknięcie. Tutaj również uzyskuje się wypisy aktów notarialnych, których oryginały zostały przekazane przez notariuszy. Wydział nie zajmuje się ustalaniem numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości.

Aby sprawdzić treść księgi wieczystej online należy posiadać jej numer. Wtedy na stronie ekw.ms.gov.pl możliwe jest przeglądanie aktualnej oraz zupełnej treści KW. 

Co zrobić w przypadku braku numeru księgi wieczystej? 

 

Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy właścicielami nieruchomości, której numer KW jest nam potrzebny. Jeśli tak – możemy go uzyskać w Wydziale Geodezji starostwa powiatowego lub urzędu miejskiego. Konieczne wtedy będzie złożenie wniosku o pełny wypis z rejestru gruntów i budynków. W zależności od tego, do jakich celów ów wypis będzie nam potrzebny, może być konieczne uiszczenie opłaty. W przypadku osób niebędących właścicielami nieruchomości – należy dołączyć dokument potwierdzający interes prawny do uzyskania informacji.

Numer księgi wieczystej można ustalić również za pośrednictwem naszej strony hipoteki.pl. W przypadku korzystania z naszych usług – wystarczy podać adres nieruchomości numer działki lub ID działki. Koszt usługi to 19 zł w przypadku płatności DotPay lub PayPal i 30,75 zł, jeśli decydujemy się zapłacić wybierając SMS Premium.

Opłaty należy dokonać tylko w przypadku odszukania numer księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się ustalić poszukiwanych informacji – nie ma potrzeby uiszczania opłaty.