Sąd Rejonowy w Kartuzach GD1R

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Kościuszki 1
83 - 300 Kartuzy
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8:00 do 18:00 (przerwa 11:00 – 11:30 )
- wtorek – piątek: 8:00 do 15:00 (przerwa 11:00 – 11:30)

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie rejonowym w Kartuzach zajmuje się prowadzeniem elektronicznych ksiąg wieczystych dla nieruchomości położonych na obszarze gminy: Chmielno, Kartuzy, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno i Żukowo. Jego kod to GD1R, a zatem numer EKW będzie rozpoczynał się właśnie od tej kombinacji.

W wydziale można składać wnioski m.in. o założenie, wpis lub zamknięcie księgi wieczystej. Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości.

Elektroniczne księgi wieczyste można przeglądać  na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości ekw.ms.gov.pl. Jednak a wyszukiwarki mogą skorzystać tylko te osoby, które posiadają numer KW.

W przypadku braku numeru księgi wieczystej, można skorzystać z naszej wyszukiwarki i spróbować wyszukać numer księgi wieczystej po adresie, numerze działki lub ID działki. Usługa ta jest płatna:19 zł jeśli zamierzamy uiścic oplatę za pomocą płatności elektronicznych lub 30,75 zł, gdy będziemy chcieli zapłacić poprzez SMS Premium.

Jeśli system automatycznie odnajdzie numer księgi wieczystej będzie można natychmiast dokonać jego zakupu. Jeśli natomiast podane dane nie pozwolą na automatyczne ustalenie numeru księgi wieczystej, zamówienie trafi do ręcznej weryfikacji. Sprawdzimy jego poprawność oraz porównamy je z księgami wieczystymi z bazy i odszukamy poprawne informacje.

Płatności za elektroniczne księgi wieczyste dokonuje się dopiero po odszukaniu numeru księgi wieczystej. Jednak w czasie wypełniania formularza zamówienia należy wybrać opcję płatności DotPay lub PayPal, ewentualnie płatność SMS Premium.

W przypadku płatności DotPay, do wyboru mamy kilkanaście różnych banków, jak również przelew tradycyjny. Z kolei wybierając formę płatności PayPal, możemy zapłacić kartą lub zalogować się na swoje konto i skorzystać ze znajdujących się tam środków.

 

Sprawdź również: