Sąd Rejonowy w Gdańsku (Gdańsk Północ) GD1G

III Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Piekarnicza 10
80 - 126 Gdańsk

Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7:30 - 18:00,
- wtorek - piątek 7:30 - 15:30.

 

III Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie rejonowym w Gdańsku GD1G. Jego właściwość miejscowa jest zgodna z właściwością terytorialną miasta Gdańska, jak również miasta Pruszcz Gdański oraz gmin Pruszcz Gdański, Trąbki Wielkie, Przywidz, Kolbudy, Cedry Wielki, Suchy Dąb oraz Pszczółki. A zatem wszystkie nieruchomości położone w obrębie tych gmin i miast będą miały elektroniczne numery księgi wieczystej zaczynające się od GD1G.

Wydział Wieczystoksięgowy zajmuje się prowadzeniem ksiąg wieczystych zgodnie z właściwością terytorialną oraz rozpoznawaniem spraw z zakresu:
- wpisu własności,
- wpisu użytkowania wieczystego, 
- wpisu ograniczonego prawa rzeczowego,
- wpisu hipoteki,
- wpisu dożywocia,
- wpisu ostrzeżenia.

Wydział ksiąg wieczystych nie zajmuje się ustalaniem numerów KW po adresie nieruchomości.

Przeglądanie ksiąg wieczystych

Elektroniczne księgi wieczyste można przeglądać na stronie ekw.ms.gov.pl. By jednak móc skorzystać z tego portalu konieczne jest posiadanie numeru KW. Właściciele nieruchomości i osoby uprawnione mogą uzyskać numer KW w sądzie lub starostwie. Osoby, które nie są w stanie wykazać interesu prawnego w kwestii pozyskania KW mogą skorzystać z naszego portalu. Oferujemy ustalenie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości lub po numerze działki.

Jak ustalić numer księgi wieczystej

Aby poznać numer elektronicznej księgi wieczyste, należy podać adres nieruchomości lub numer działki i miejscowość, w której się znajduje. Na podstawie tych danych możemy ustalić numer KW, oczywiście o ile księga dla tej nieruchomości została założona i posiadamy ja w naszej bazie.

Opłaty

Koszt wyszukania numeru księgi wieczyste, zarówno po adresie, jak i po numerze działki to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić SMS. Opłata jest pobierana dopiero po odnalezieniu numeru KW. Jeśli nie uda nam się ustalić danych – nie ma potrzeby uiszczania opłaty.

Sprawdź również: