Sąd Rejonowy w Sosnowcu KA1S

VI Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Kaliska 7
41 - 200 Sosnowiec
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.30 – 18.00,
- wtorek - piątek: 7.30 – 15.30.

VI Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym przy Sądzie Rejonowy w Sosnowcu rozpatruje sprawy wieczystoksięgowe z terenu miasta Sosnowiec. Elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział mają numer rozpoczynający się od KA1S.

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

W Wydziale rozpatrywane są sprawy dotyczące:

- założenia księgi wieczystej dla nieruchomości (lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu),

- wpisu własności na podstawie czynności prawnej, dziedziczenia, zapisu, działu spadku, zniesienia współwłasności, podziału majątku,

- połączenia nieruchomości,

- wpisu do księgi wieczystej (hipoteki, ostrzeżenia, roszczenia, innych praw osobistych),

- odłączenia nieruchomości lub jej części,

- połączenia nieruchomości,

- użytkowania wieczystego,

- spółdzielczego własnościowego prawa.

Przeglądanie treści ksiąg wieczystych możliwe jest za pośrednictwem strony ekw.ms.gov.pl, o ile posiadamy numer ekw.

Jak uzyskać numer elektronicznej księgi wieczystej?

Wydział wieczystoksięgowy nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych na podstawie adresu nieruchomości ani numeru działki. 

Aby ustalić numer księgi wieczystej po adresie nieruchomości można skorzystać z naszej  wyszukiwarki Po adresie. Wystarczy w poszczególne rubryki wpisać odpowiednie dane tj.: miejscowość, ulicę, numer budynku i ewentualnie numer lokalu. Ważne jest, by wpisane dane były poprawne, w przeciwnym razie ustalenie numeru księgi wieczystej może okazać się utrudnione.

Ustalanie numeru księgi wieczystej po numerze działki wygląda podobnie, jak w przypadku adresu. Oczywiście musimy skorzystać z innej wyszukiwarki i wpisać inne dane, czyli numer działki i miejscowość, w której jest ona położona lub pełne ID działki.

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej zarówno po numerze działki jak i po adresie to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych DotPay i PayPal lub 30,75 zł jeśli zdecyduje się zapłacić za pomocą SMS Premium.

Sprawdź również: