Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej KA1D

VI Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Graniczna 23
41 - 300 Dąbrowa Górnicza
Godzina urzędowania: - poniedziałek 7:30 - 18:00,
- wtorek - piątek 7:30 - 15:30.

 

VI Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie rejonowym w Dąbrowie Górniczej prowadzi sprawy z obszaru miast Dąbrowy Górniczej i Sławkowa. Oznacza to, że elektroniczne księgi wieczyste nieruchomości położonych w granicach tych miast będą posiadały kod rozpoczynający się od KA1D. 

Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgi wieczyste i rozpoznaje sprawy w postępowaniu wieczystoksięgowym, w tym dokonuje wpisów w księgach wieczystych, wydaje odpisy z ksiąg wieczystych, aktów notarialnych i zaświadczenia za zbiorów dokumentów, jak również prowadzi archiwum ksiąg wieczystych, zbiorów dokumentów i aktów notarialnych.

Treść elektronicznych ksiąg wieczystych można sprawdzić na stronie ekw.ms.gov.pl. Numery poszczególnych ksiąg wieczystych są udostępniane tylko po wykazaniu interesu prawnego, tj. wskazaniu przepisu w prawie, na podstawie którego mamy mieć dostęp do ksiąg wieczystych. Wydział nie zajmuje się ustalaniem numeru księgi wieczystej na podstawie adresu nieruchomości ani po nazwisku właściciela. 

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

Jeśli potrzebny jest nam numer księgi wieczystej, a mamy tylko adres nieruchomości lub numer działki – można skorzystać z wyszukiwarki zamieszczonej w naszym serwisie hipoteki.pl. Oferujemy ustalanie numeru kw zarówno po adresie nieruchomości, jak i po numerze działki. Usługa ta dostępna jest online – możemy zatem uzyskać potrzebne nam informacje bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać jedną z naszych wyszukiwarek i podać kryteria, wg których ustalimy numer księgi wieczystej. Jeśli system odszuka dane – zostanie wysłany link z płatnością za zamówienie – 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium.

Jeśli numer księgi wieczystej nie zostanie odszukany – nie będzie potrzeby uiszczania płatności.

 

Sprawdź również: