Sąd Rejonowy w Będzinie KA1B

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Królowej Jadwigi 2
42 - 500
Godziny urzędowania: - poniedziałek: 7.30 do 18.00 (przerwa 11.00 do 11.30),
- wtorek - piątek: 7.30 do 15.00 (przerwa 11 do 11.30).

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Będzinie posiada kod KA1B. Oznacza to, że elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział będą miały kod zaczynający się właśnie od KA1B. Jego właściwość miejscowa obejmuje miasta Będzin, Czeladź i Wojkowice oraz gminy Bobrowniki i Psary.

W Wydziale można składać wnioski o założenie lub zamknięcie księgi wieczystej. Można również uzyskać wpisy aktów  notarialnych, których oryginały zostały przekazane przez notariuszy. Ponadto wydział zajmuje się rozpoznawaniem spraw z zakresu:
- wpisu własności,
- wpisu hipoteki,
- wpisu dożywocia,
- wpisu ostrzeżenia,
- wpisu ograniczonego prawa rzeczowego,
- wpisu użytkowania wieczystego.

Księgi wieczyste po adresie

W wydziale wieczystoksięgowym nie ma możliwości ustalenia numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości, ani po numerze działki. Jeśli natomiast jesteśmy właścicielami nieruchomości możemy oczywiście uzyskać informacje na temat numeru elektronicznej księgi wieczystej, nieruchomości należącej do nas.  

Tego typu ustaleń można jednak dokonać za pośrednictwem naszej strony – hipoteki.pl. Oferujemy zarówno ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości, jak również po numerze działki. Wystarczy posiadać odpowiednio adres interesującej nas nieruchomości lub numer ewidencyjny działki i uzupełnić poprawnie poszczególne dane. Warto pamiętać, aby podczas wpisywania danych używać polskich znaków, gdyż tylko wtedy system będzie mógł poprawnie zweryfikować poszukiwane dane.

Cena za ustalenie numeru księgi wieczystej to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych (DotPay i PayPal) oraz 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium. Jednak opłaty dokonuje się dopiero po ustaleniu numeru księgi wieczystej. Jeśli natomiast nie uda nam się go ustalić – nie ma potrzeby jej uiszczać.

 

Sprawdź również: