Sąd Rejonowy w Pszczynie KA1P

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. ks. bp. Bogedaina 14
43 - 200 Pszczyna
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 9:00 - 18:00,
- wtorek - piątek: 8:00 - 15:00.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Pszczynie posiada kod KA1P. Jego właściwość miejscowa obejmuje miasto i gminę Pszczyna, gminę Miedźna, gminę Suszec, gminę Goczałkowice, miasto i gminę Czechowice-Dziedzice oraz gminę Bestwina. Oznacza to, że księgi wieczyste nieruchomości położonych na tym obszarze będą miały numer  elektronicznej księgi wieczystej rozpoczynający się właśnie od KA1P.

Wniosek o wpisy w księgach wieczystych przyjmowane są w Biurze Podawczym sądu. Z kolei opłaty za odpisy/wypisy z ksiąg wieczystych można uiszczać w kasie sądu lub przelewem bankowym.

Wydział wieczystoksięgowy rozpoznaje sprawy o:
- wpis własności,
- wpis użytkowania wieczystego, 
- wpis hipoteki,
- wpis ograniczonego prawa rzeczowego,
- wpis osobistych praw i osobistych roszczeń,
- wpis ostrzeżenia,
- wykreślenie wpisów.
W Wydziale Wieczystoksięgowym można również uzyskać wypis aktu notarialnego, którego oryginał dostarczył notariusz.

Po adresie

Wydziały wieczystoksięgowe nie zajmują się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości. Tego rodzaju informacje można jednak uzyskać za pośrednictwem naszej strony hipoteki.pl. Aby wyszukać numer księgi wieczystej po adresie, należy po wyborze odpowiedniej wyszukiwarki podać dane lokalizacyjne interesującej nas nieruchomości.

Po numerze działki

Proces zlecenia ustalenia numeru elektronicznej kw po numerze działki wygląda bardzo podobnie, jak po adresie. Oczywiście w tej sytuacji musimy podać inne kryteria wyszukiwania – numer działki i miejscowość, w której działka jest położona lub tylko ID działki. 

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej na podstawie adresu nieruchomości lub numeru działki to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić za pośrednictwem SMS Premium. Opłata wymagana jest tylko w przypadku ustalenia numeru księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się jej odnaleźć, nie trzeba dokonywać opłaty.

 

Sprawdź również: