Sąd Rejonowy w Myślenicach (Oddział Dobczyce) KR2Y

V Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Dobczycach

ul. Piłsudskiego 7
32 - 400 Dobczyce
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 8.00 do godz. 15.00.

 

V Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Dobczycach prowadzi elektroniczne księgi wieczyste dla nieruchomości położonych w gminach Dobczyce, Gdów, Raciechowice oraz Wiśniowa.  Kod dla tego wydziału, a jednocześnie kod prowadzonych ksiąg wieczystych to KR2Y. Księgi wieczyste online można przeglądać na stronie ekw.ms.gov.pl.


Wydział Wieczystoksięgowy prowadzi czynności związane z założeniem lub zamknięciem księgi  wieczystej. Tutaj także rozpoznaje  się sprawy z zakresu:

W Wydziale można również uzyskać odpisy aktów notarialnych, których oryginały złożyli notariusze.
Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych na podstawie adresu nieruchomości.

Jak ustalić kw po adresie?

 

Numer księgi wieczystej na podstawie adresu nieruchomości można ustalić korzystając z naszej wyszukiwarki Po adresie. Oferujemy także ustalanie numeru kw po numerze działki. Oczywiście w takim przypadku należy wybrać wyszukiwarkę Po numerze działki lub po ID działki.

Zlecając ustalenie kw po adresie należy poda niezbędne informacje tj. miejscowość, ulicę i numer budynku, a w razie mieszkania także numer lokalu. Warto sprawdzić, przed wysłaniem zlecenia, czy dane są prawidłowe, w przeciwnym razie może to utrudnić lub uniemożliwić odszukanie numeru księgi wieczystej.

Podobne wygląda sytuacja w przypadku ustalania numeru kw po numerze działki. Należy dokładnie sprawdzić jej położenie i numer lub ID – najlepiej w  Geoportalu. Błędny numer działki uniemożliwi ustalenie kw.

Cena za ustalenie numeru księgi wieczystej to 19 zł w przypadku płatności online lub 30,75 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić SMS Premium.
Płatności dokonuje się tylko po ustaleniu numeru księgi wieczystej, jeśli nie uda nam się go ustalić, nie dokonuje się opłaty.

Sprawdź również: