Sąd Rejonowy w Myślenicach KR1Y

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Piłsudskiego 7
32 - 400 Myslenice
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 08:00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 8:00 - 15.00.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Myślenicach ma swoją siedzibę przy ul. Piłsudskiego 7.  Jego właściwość miejscowa obejmuje gminy Dobczyce, Gdów, Lubień, Myślenice, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia i Wiśniowa. Nieruchomości położone w tych gminach będą miały numer elektronicznych ksiąg wieczystych rozpoczynający się od  KR1Y.

Wydział Wieczystoksięgowy zajmuje się prowadzeniem ksiąg wieczystych zgodnie z właściwością terytorialną oraz rozpoznawaniem spraw z zakresu:

Można tutaj składać wnioski o założenie księgi wieczystej, jak również pozyskać wypisy aktów notarialnych, odpisy dokumentów z akt, ksiąg dawnych i zbiorów dokumentów.

Wydział ksiąg wieczystych nie zajmuje się jednak ustalaniem numeru księgi wieczystej na podstawie adresu nieruchomości.


Skąd pozyskać numer księgi wieczystej?

 

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości  numer twojej księgi wieczystej  znajduje się np. w wypisie i wyrysie z rejestru gruntów. Może też być w umowie kupna nieruchomości lub dostałeś go pocztą z sądu, przy okazji aktualizacji wpisów.

Jeśli jednak dopiero interesujesz się zakupem domu, mieszkania, czy działki, warto wcześniej sprawdzić stan prawny nieruchomości, by nie marnować czasu na negocjacje.

Ustalenie numeru księgi wieczystej

 

Numer księgi wieczystej można ustalić online, na naszej stronie – hipoteki.pl – mając jedynie adres nieruchomości lub numer działki. Wystarczy wpisać odpowiednie dane w jedną z wyszukiwarek: Po adresie, Po numerze działki lub Po ID działki. Koszt tej usługi to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł – podczas płacenia SMS Premium. Opłata wymagana jest dopiero po ustaleniu numeru księgi wieczystej.

Sprawdź również: