Sąd Rejonowy w Krakowie (Kraków Podgórze) KR1P

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Przy Rondzie 7
31 - 542 Kraków
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 08:00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 8:00 - 15.00.


W wydziale można także składać wnioski o zamknięcie księgi wieczystej, jak również o uzyskanie odpisu, wypisu bądź zaświadczenia.
Treść elektronicznych ksiąg wieczystych można z kolei sprawdzać na stronie ekw.ms.gov.pl, o ile posiadamy ich numer.

Jeśli nie mamy numeru interesującej nas księgi wieczystej, można go wyszukać, za pośrednictwem naszej strony Hipoteki.pl.  Oferujemy ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości lub numerze działki. Opłata ze tę usługę to 19 zł w przypadku płatności DotPay lub 30,75 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić poprzez SMS Premium.

Opłaty dokonuje się tylko po odszukaniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się go ustalić – nie będzie obowiązku zapłaty.

Jak zlecić ustalenie numeru księgi wieczystej?

 

Wystarczy skorzystać z jednej z naszych wyszukiwarek – Po adresie nieruchomości, Po numerze działki lub Po Numerze ID, a następnie uzupełnić kryteria wyszukiwania odpowiednimi informacjami. Ważne, by podać poprawne dane, bez błędów i literówek. Wszelkie pomyłki znacznie wydłużą ustalanie numeru KW.

W jakich sytuacjach warto ustalić numer księgi wieczystej?

 

Numer księgi wieczystej przydaje się najczęściej podczas zakupu nieruchomości. Sprawdzając treść KW przed podpisaniem umowy, czy nawet rozpoczęciem negocjacji możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Sprawdź również: