Sąd Rejonowy w Krakowie - Krowodrzy (Oddział Krzeszowice) KR2K

VI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Krzeszowicach

ul. Kulczyckiego 1
32 - 065 Krzeszowice
Godziny urzędowania: - poniedziałek : 8.00-18.00,
- wtorek - piątek: 8.00-15.00.

 

VI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Krzeszowicach obejmuje obszarem właściwości miejscowości: Aleksandrowice, Balice, Bolechowice, Brzezie, Brzezinka, Brzoskwinia, Burów, Czatkowice, Czerna, Dubie, Filipowice, Frywałd, Kleszczów, Kobylany, Karniowice, Kochanów, Krzeszowice, Miękinia, Młynka, Nawojowa Góra, Niegoszowice, Nielepice, Nowa Góra, Ostrężnica, Paczółtowice, Pisary, Radwanowice, Rudawa, Rudno, Rząska, Sanka, Siedlec, Szczyglice, Tenczynek, Ujazd Więckowice, Wola Filipowska, Zabierzów, Zalas, Żary, Żbik oraz Żelków. Elektroniczne księgi wieczyste nieruchomości położonych w granicach tych miejscowości będą miały numer księgi wieczystej rozpoczynający się od oznaczenia KR2K. 

Sprawy rozpoznawane w wydziale wieczystoksięgowym to m.in.:

Wydział zajmuje się również wydawaniem odpisów z ksiąg dawnych oraz ze zbiorów dokumentów, jak również wydawaniem odpisów z akt ksiąg wieczystych oraz odpisy aktów notarialnych, których oryginały zostały przekazane przez notariuszy.

Treść elektronicznej księgi wieczystej można sprawdzić przez internet, o ile posiadamy jej numer. Wydział wieczystoksięgowy nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych na  podstawie adresu nieruchomości.

KW po adresie

 

Numer księgi wieczystej po adresie nieruchomości można ustalić korzystając z wyszukiwarek, znajdujących się na naszej stronie hipoteki.pl. Wystarczy wybrać zakładkę szukaj po adresie i uzupełnić poszczególne rubryki. Ustalenie księgi wieczystej po adresie to koszt 19 zł w przypadku płatności elektronicznej DotPay i 30,75 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić SMS Premium. Usługa jest płatna tylko w sytuacji odszukania przez nas numeru księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się go ustalić, nie ma obowiązku dokonywania opłaty.

KW po numerze działki

 

Numer księgi wieczystej można również ustalić posiadając numer działki. Do wyboru jest dwie wyszukiwarki – Po numerze lub Po ID działki. Wybór jednej z nich zależy od tego, które dane posiadamy. Opłata za te ustalanie jest taka sama, jak w przypadku wyszukiwania numeru kw po adresie. 

 

 

 

Sprawdź również: