Sąd Rejonowy w Krakowie Podgórzy (Oddział w Skale) KR2P

VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Skale

ul. Rynek 29
32 - 043 Skała
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 08:00 -18.00,
- wtorek - piątek: 9:00 - 15.00.

 

VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Skale posiada kod KR1P. Jego właściwość miejscowa obejmuje gminy: Skała, Sułoszowa i Trzyciąż. A zatem posiadając nieruchomość na terenie tych miejscowości, wszelkie sprawy dotyczące ksiąg wieczystych będą rozpatrywane właśnie przez ten wydział.


Wydział Wieczystoksięgowy zajmuje się prowadzeniem ksiąg wieczystych zgodnie z właściwością terytorialną oraz rozpoznawaniem spraw z zakresu:

Wydział ksiąg wieczystych nie zajmuje się ustalaniem numerów KW po adresie nieruchomości.

Numer księgi wieczystej online

Jeśli posiadamy numer elektronicznej księgi wieczystej, jej treść możemy sprawdzić bez wychodzenia z domu, na stronie ekw.ms.gov.pl. Nie jest potrzebna osobista wizyta w sądzie. Na tej stronie można również uzyskać urzędowe odpisy i wypisy z księgi, po podaniu jej numeru i uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Jeśli nie posiadamy numeru księgi wieczystej można zlecić jego ustalenie na podstawie adresu nieruchomości lub numeru działki na stronie Hipoteki.pl. Wystarczy skorzystać z jednej z wyszukiwarek – Szukaj po adresie, Szukaj po numerze działki lub szukaj po ID działki.  Usługa ta jest płatna i kosztuje 19 zł, jeśli zapłacimy przez DoPay lub 30,75 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić SMS Premium.

Aby zlecić nam ustalenie numeru księgi wieczystej należy oczywiście posiadać właściwe dane i wpisać jej poprawnie w wyszukiwarkę. Wszelkie literówki, błędne nazwy ulic, czy numery działek uniemożliwią bądź znacznie wydłużą ustalanie numerów kw.

Opłaty dokonujemy dopiero po ustaleniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie będziemy w stanie zrealizować zlecenia – nie uiszcza się płatności. 

Sprawdź również: