Sąd Rejonowy w Krakowie - Krowodrzy (Oddział Czernichów) KR1K

VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Czernichowie

ul. Sportowa 10
32 - 070 Czernichów
Godziny urzędowania:
- poniedziałek : 8.00-18.00,
- wtorek - piątek: 8.00-15.00.

 

VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Czernichowie obejmuje swą właściwością  następujące miejscowości:  Baczyn, Budzyń, Cholerzyn, Chrosna, Czernichów, Czułów, Czułówek, Dąbrowa Szlachecka, Jeziorzany, Kamień, Kaszów, Kłokoczyn, Kryspinów, Liszki, Mlików, Morawica, Nowa Wieś Szlachecka, Pieczary, Przeginia Duchowa, Przeginia Narodowa, Rączna, Rusocicie, Rybna, Sciejowice, Wołowice oraz Zagacie. Oznacza to, że elektroniczne księgi wieczyste nieruchomości dla powyższych miejscowości są prowadzone przez wydział w Czernichowie, a ich numer będzie rozpoczynał się od KR1K.

W wydziale wieczystoksięgowym także tym zamiejscowym rozpoznawane są sprawy z zaresu prowadzenia ksiąg wieczystych, w tym wpisu własności, wpisu ostrzeżenia, wpisu ograniczenia prawa rzeczowego, wpisu użytkowania wieczystego, wpisu hipoteki oraz wpisu dożywocia.

Treść elektronicznej księgi wieczystej można sprawdzić na stronie ekw.ms.gov.pl. Aby to zrobić należy jednak posiadać numer księgi, składający się z liter oznaczających Sąd Rejonowy, numeru księgi i cyfry kontrolnej.

Ustalanie numeru księgi wieczystej

 

Numer księgi wieczystej można ustalić za pośrednictwem naszej strony – wybierając odpowiednią zakładkę Szukaj po adresie/Szukaj po numerze/Szukaj po ID.

W przypadku ustalania numeru księgi wieczystej na podstawie adresu należy podać miejscowość, ulicę, numer budynku i ewentualnie numer lokalu. Analogicznie, szukając KW po numerze działki podajemy numer działki lub jej ID.

Opłaty za ustalenie numeru księgi wieczystej dokonuje się dopiero po odszukaniu prawidowego numeru. Jeśli nie będziemy w stanie go ustalić, wyślemy stosowną informację, opłata nie będzie jednak wymagana.

W przypadku wątpliwości co do poprawności numeru księgi wieczystej – zawsze służymy pomocą i wyjaśniamy wszelkie nieścisłości. Nie udzielamy jednak porad prawnych i nie interpretujemy treści ksiąg wieczystych.  

Sprawdź również: