Sąd Rejonowy w Mogilnie BY1M

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Sądowa 21
88 - 300 Mogilno
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 - 18.00,
- wtorek -piątek: 8.00 - 15.00.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych w przy sądzie rejonowym w Mogilnie posiada kod BY1M. Oznacza to, iż numer elektronicznych ksiąg wieczystych prowadzonych przez ten wydział będzie zaczynał się właśnie od BY1M. Właściwość miejscowa tego sądu obejmuje gminy: Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie. 

Aby przeglądać księgi wieczyste online, konieczne jest posiadanie ich kodu, składającego się ze wspomnianego wcześniej oznaczenia sądu, ośmiu cyfr oraz cyfry kontrolnej. Warto zwrócić uwagę, iż numer elektronicznej księgi wieczystej różni się od numeru księgi papierowej, które wcześniej były prowadzone przez sąd. Jeśli do tej pory posiadaliśmy tylko numer tradycyjnej, czyli papierowej księgi wieczystej musimy udać się do sadu rejonowego, po numer elektronicznej kw. Możemy również sami go ustalić, dopisując z przodu kod BY1M, a następnie dodając cyfrę kontrolną od 0 do 9. Mamy zatem tylko 10 kombinacji – które dość szybko sprawdzimy.

Jeśli nie posiadamy numeru księgi wieczystej, a chcielibyśmy go ustalić, możemy udać się do sadu i poprosić o udostępnienie danych, o ile wykażemy się interesem prawnym. Uzyskanie tych informacji nie będzie zatem problemem dla właściciela nieruchomości, ale dla zainteresowanego kupnem już tak. 
Innym sposobem na uzyskanie numer kw jest skorzystanie z naszej strony hipoteki.pl, na której oferujemy wyszukiwanie numeru księgi wieczyste po adresie, po numerze działki oraz po ID działki. Dzięki temu można uzyskać numer księgi wieczystej bez zbędnych wizyt w sądzie i oczekiwania na urzędnicze decyzje.

Jak wyszukać numer księgi wieczyste po adresie?

Aby ustalić numer księgi wieczystej online po adresie, należy wpisać poprawne dane w odpowiednie pola wyszukiwarki zamieszczonej na stronie głównej lub na stronie Szukaj po adresie. Jeśli księga wieczysta została założona dla podanej lokalizacji – uzyskamy ją natychmiast po znalezieniu i opłaceniu zamówienia. Koszt wyszukania księgi wieczystej po adresie to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium.

Jak szukać numeru księgi wieczystej po numerze działki?

Aby ustalić numer księgi wieczystej po numerze działki należy posiadać odpowiednie dane na temat jej lokalizacji. W tym przypadku konieczny jest numer działki, który można znaleźć chociażby na Geoportalu. Nie ma już potrzeby podawania ulicy, przy której zlokalizowana jest interesująca nas nieruchomość. Podobnie jak, wyszukiwanie numeru kw po adresie, również w przypadku księgi wieczystej po numerze działki, jej numer można otrzymać natychmiast po zaksięgowanie wpłaty, wystarczy skorzystać z opcji Szukaj po numerze działki.

Jak szukać numer księgi wieczystej po ID działki?

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej online, po ID działki, wygląda tak samo, jak po adresie czy numerze działki. W tym przypadku konieczne jest jednak posiadanie pełnego numer ID. W tym przypadku nie ma nawet potrzeby wpisywania miejscowości podczas wyszukiwania, gdyż wszystkie te dane są zawarte w kodzie. Warto zwrócić uwagę, iż numer ID działki i numer działki to nie to samo. Wpisanie błędnych danych sprawi, że nie system nie odnajdzie numeru księgi.

 

Sprawdź również: