Sąd Rejonowy w Szubinie BY1U

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Plac Wolności 4
89 - 200 Szubin
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 8.00 - 15.00.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie rejonowym w Szubinie prowadzi księgi wieczyste dla nieruchomości na obszarze gmin: Barcin, Kcynia, Łabiszyn i Szubin. Kod elektronicznej księgi wieczystej dla nieruchomości zlokalizowanych na terenie tych gmin będzie rozpoczynał się od BY1U. 

By móc przeglądać księgę wieczystą przez internet, należy posiadać jej numer, składający się właśnie z kodu, numeru księgi oraz cyfry kontrolnej. Numer ten można pozyskać w sądzie – o ile jesteśmy właścicielami interesującej nas nieruchomości lub wykażemy interes prawny, na podstawie którego urzędnik będzie musiał udostępnić nam te informacje. 

Numer kw można także ustalić korzystając z naszego systemu oferującego wyszukiwanie kw po adresie, kw po numerze działki lub jej ID. Opcja ta jest dostępna dla każdego, wystarczy tylko skorzystać z jednej z wyszukiwarek i podać prawidłowe dane. Jeśli system znajdzie numery kw, odpowiadające podanej lokalizacji – pojawi się odpowiednia informacja zwrotna.

Księgi wieczyste po adresie

Ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie lokalizacji to najchętniej wybierana opcja wśród naszych użytkowników. Jest szczególnie przydatna, jeśli szukamy informacji na temat budynków i lokali. Aby wyszukać numer księgi wieczystej po adresie należy podać miejscowość i nazwę ulicy, interesującej nas lokalizacji a także numer budynku i ewentualnie numer lokalu. 

Księgi wieczyste po numerze lub ID działki

Wyszukiwanie kw po numerze działki  jest wybierane nieco mniej chętnie, najprawdopodobniej dlatego, że nie zawsze posiadamy takie informacje. Wystarczy jednak skorzystać z Geoportalu, by ustalić nie tylko sam numer działki, ale również jej ID, po którym również można ustalić numer księgi wieczystej. Warto zwrócić uwagę iż numer ID działki jest dłuższy od numeru działki, gdyż zawiera informacje o okręgu, miejscowości, czy województwie, w którym owa działka się znajduje 

Opłaty

Koszt wyszukiwania numeru księgi wieczystej w naszym systemie to 19 zł przy płatności elektronicznej lub 30,75 zł przy płatności SMS Premium. Decydując się na płatności elektroniczne do wyboru mamy system DotPay, oferujący m.in. tradycyjny przelew bankowy, płatności BLIK czy IPKO.
 

 

Sprawdź również: