Sąd Rejonowy w Tucholi BY1T

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Świecka 28
89 - 500 Tuchola
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.30 - 18.00,
- wtorek -piątek: 7.30 - 15.00.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowy w Tucholi posiada kod BY1T. Oznacza to, iż numer księgi wieczystej prowadzonej przez ten sąd będzie zaczynał się właśnie od tego kodu. Właściwość miejscowa sądu obejmuje miejscowości położone na obszarze gmin: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice, Tuchola. 
Aby przeglądać księgi wieczyste online konieczne jest posiadanie ich numeru. Wtedy wystarczy skorzystać z systemu ekw.ms.gov.pl lub naszej przeglądarki i wpisać poprawne dane. W przypadku portalu EKW będziemy mogli jedynie sprawdzić treść ksiąg. Nasz portal oferuje jeszcze ich bezpłatne pobranie w pdf.

Brak numeru księgi wieczystej

 

O tym, w jaki sposób najsprawniej pozyskamy numer księgi wieczystej  decyduje to, czy jesteśmy właścicielami nieruchomości, której numeru kw poszukujemy. Jeśli faktycznie dany dom, działka, czy mieszkanie należy do nas, możemy udać się do wydziału wieczystoksięgowego właściwego dla położenia danej nieruchomości i poprosić o numery kw – nie powinniśmy mieć problemu z ich pozyskaniem.

KW po adresie lub numerze działki

 

Niestety, jeśli interesuje nas księga wieczysta nieruchomości, której właścicielami nie jesteśmy, urzędnicy mogą odmówić nam podania nam numeru, jeśli nie wykażemy interesu prawnego. Dlatego zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest ustalenie numeru księgi wieczystej przez internet.  W naszym systemie można wyszukać numery kw po adresie lub numerze działki. Obie opcje dostępne są online, możemy więc uzyskać wszystkie informacje bez wychodzenia z domu.

Opłaty

 

Koszt wyszukania numeru księgi wieczystej po adresie, jak również po numerze działki to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych lub 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić poprzez SMS Premium. Numery księgi wieczystej dostępne są natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty.

W przypadku braku numeru kw w naszej bazie – informujemy o tym użytkownika i nie musi in uiszczać opłaty za wyszukiwanie.

 

Sprawdź również: