Sąd Rejonowy w Żninie BY1Z

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Wolności 17
88 - 400 Żnin
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 7.30 - 15.30.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Żninie posiada kod BY1Z. Właściwość miejscowa tego wydziału obejmuje gminy:  Żnin, Gąsowa, Janowiec Wielkopolski oraz Rogowo. Jeśli zatem posiadamy nieruchomości znajdujące się na tych terenach, elektroniczne księgi wieczyste będą prowadzone właśnie przez sąd rejonowy w Żninie.

Aby przeglądać kw online wystarczy dostęp do Internetu i numer księgi wieczystej. Wtedy jej treść bez problemu można sprawdzić zarówno na naszej stronie (Pobierz księgę), jak i na ekw.ms.gov.pl.

Nie posiadasz numeru księgi wieczystej? To również nie jest problem. Można go ustalić za pośrednictwem naszej strony www, bez wychodzenia z domu. W tym przypadku konieczne są tylko podstawowe informacje na temat położenia nieruchomości  – a zatem jej dokładny adres lub numer bądź też ID działki.

Jak pozyskać numer księgi wieczystej po adresie?

Numer kw po adresie można wyszukać korzystając z wyszukiwarki  na naszej stronie. Wystarczy w odpowiednie pola wpisać dane na temat miejscowości, ulicy oraz numer budynku i ewentualnie lokalu. Jeśli system znajdzie te informacje otrzymamy informację zwrotną wraz z linkiem do kw i płatności. Koszt wyszukania numer księgi po adresie to 19 zł przy płatności online i 30,75 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić SMS Premium.

Jak pozyskać numer księgi wieczystej po numerze działki?

Tego rodzaju informacje można ustalić podobnie jak numer kw po adresie. Musimy jednak posiadać numer działki, a najlepiej także jej obręb, który posłuży do zweryfikowania lokalizacji. Poza numerem działki oferujemy również ustalenie numer kw po ID działki – sposób najdokładniejszy, gdyż o ile w jednej miejscowości może być kilak działek o takim samym numerze (różniących się tylko obrębem), o tyle numer ID działki jest unikatowy, gdyż zawiera informacje zarówno na temat obrębu, jak i miejscowości, w której dana działka się znajduje.

Koszt ustalenia numeru kw po numerze działki to 19 zł przy płatności online i 30,75 zł, jeśli zechcemy zapłacić poprzez SMS Premium.

Sprawdzanie treści kw

Jak już wcześniej wspominaliśmy, pozyskane numery kw można wpisać w naszym systemie lub w systemie ekw.ms.gov.pl. W przypadku korzystania z naszej strony istnieje możliwość pobrania księgi w wersji PDF bezpośrednio na komputer.

 

Sprawdź również: