Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią BY1N

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Sądowa 3
89-100 Nakło nad Notecią
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.30 - 18.00,
- wtorek -piątek: 8.00 - 14.00.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie rejonowym w Nakle nad Notecią rozpoczął funkcjonowanie 1 stycznia w 2015 roku. Jednocześnie zniesiono Zamiejscowe Wydziały Sądu Rejonowego w Szubinie. Właściwość miejscowa  IV Wydziału Ksiąg Wieczystych  obejmuje gminy Mrocza, Nakło nad Notecią, Sadki i Sicienko. Oznacza to, iż księgi wieczyste prowadzone dla nieruchomości położonych na terenie wymienionych gmin, będą miały kod rozpoczynający się właśnie od BY1N.

Aby przeglądać księgę wieczystą danej nieruchomości nie ma potrzeby udawania się do sądu. Wystarczy skorzystać ze strony ekw.ms.gov.pl i tam wpisać posiadany numer księgi wieczystej.  Jeśli go nie mamy, a jesteśmy właścicielami nieruchomości lub możemy wykazać się interesem prawnym – bez problemu uzyskamy potrzebne informacje.

Jeśli jednak interesuje nas numer księgi wieczystej nieruchomości, której właścicielami nie jesteśmy, możemy skorzystać z wyszukiwarki ksiąg wieczystych online, zamieszczonej chociażby na naszej stronie hipoteki.pl. Umożliwia ona szybkie ustalenie numeru księgi wieczystej po adresie, ID lub numerze działki. Informacje te można pozyskać online, bez wychodzenia z domu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Księgi wieczyste po adresie

Jest to najwygodniejsza opcja, dzięki której można ustalić numer księgi wieczystej. Wystarczy, bowiem znać adres nieruchomości i poprawnie wpisać go w naszą wyszukiwarkę (TUTAJ), by uzyskać potrzebne informacje.

Księgi wieczyste po ID lub numerze działki 

Wyszukiwanie numeru księgi wieczyste po ID działki (TUTAJ) lub jej numerze (TUTAJ) odbywa się podobnie, jak w przypadku wyszukiwania kw po adresie. Należy tylko pamiętać by podać odpowiednie dane – miejscowość i numer działkI lub tylko jej ID. Infrmacje na temat tych numerów mozna znaleźć za pośrednictwem Geoportalu.

Opłaty za wyszukanie numeru kw

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej za pośrednictwem naszego systemu to 19 zł przy płatności elektronicznej i 30,75 zł przy płatności za pośrednictwem SMS Premium. Dane o księdze wieczystej wysyłane są na maila, bądź księga pobierana jest bezpośrednio na nasz komputer. Wszystko zależy, którą z opcji wybierzemy.

 

Sprawdź również: