Sąd Rejonowy w Inowrocławiu BY1I

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Narutowicza 42
85 - 023 Bydgoszcz
Godziny urzędowania:
- poniedziałek - piątek od 7.30 do 15.30.

 

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych w Inowrocławiu posiada kod BY1I. Oznacza to, iż numer elektronicznej księgi wieczystej, prowadzonej przez ten sąd rejonowy, będzie zaczynał się właśnie od BY1I. Właściwość miejscowa tego sadu obejmuje: miasto Inowrocław, miasto i gminę Kruszwica, miasto i gminę Gniewkowo, miasto i gminę Pakość, miasto i gminę Janikowo, gminę Inowrocław, gminę Złotniki Kujawskie, gminę Rojewo, gminę Dąbrowa Biskupia.

Aby przeglądać treść księgi wieczystej wystarczy posiadać jej numer. W taki przypadku będziemy mogli skorzystać z elektronicznych ksiąg wieczystych udostępnionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości na specjalnej platformie. Niestety z systemu mogą korzystać tylko te osoby, które posiadają już numer kw – najczęściej jest to właściciel nieruchomości. Możemy ubiegać się w sądzie o udostępnienie numeru księgi wieczystej, jednak będzie to wymagało wykazania interesu prawnego. 
Innym –  zdecydowanie wygodniejszym sposobem na uzyskanie numeru księgi wieczystej, jej wyszukanie po adresie lub po numerze działki. Za pośrednictwem naszego portalu można to zrobić online, w kilka minut.

Jak znaleźć numer księgi wieczystej po adresie?

Aby ustalić numery kw po adresie, wystarczy wpisać poprawny adres w naszą wyszukiwarkę. Bardzo ważne jest jednak, by używać polskich znaków i nie popełnić błędu – w przeciwnym razie system nie odnajdzie numeru kw.
Koszt wyszukania księgi wieczystej po adresie to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych (DotPay) lub 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium.

Jak znaleźć numer księgi wieczystej po numerze działki?

Numer księgi wieczystej po numerze działki ustala się równie łatwo, jak po adresie. Należy tylko zwrócić uwagę, iż nasz system umożliwia wyszukanie numeru księgi wieczystej zarówno po numerze działki jak i po jej ID (nie ma wtedy konieczności wpisywania nazwy miejscowości, w której znajduje się działka).

 

Sprawdź również: