Sąd Rejonowy w Świeciu BY1S

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Sądowa 12
86-100 Świecie
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 8.00 - 15.00.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym  w Świeciu posiada kod BY1S. Oznacza to, iż numery księgi wieczystej prowadzone przez ten wydział będą posiadały kod zaczynający się właśnie od BY1S. Właściwość miejscowa tego sądu obejmuje gminy powiatu świeckiego: Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Nowe, Pruszcz, Świecie, Świekatowo, Warlubie.

Treść ksiąg wieczystych możemy przeglądać online – wystarczy dostęp do internetu. Jeśli tylko posiadamy numer księgi wieczystej, możemy skorzystać ze strony ekw.ms.gov.pl lub z naszej wyszukiwarki (Pobierz księgę). W przypadku braku numeru kw – mamy do wyboru dwa sposoby na jego ustalenie. Pierwsza z opcji to wizyta w sądzie rejonowym właściwym dla położenia interesującej nas nieruchomości. Tam możemy starać się o pozyskanie numeru kw. Musimy jednak liczyć się z tym, że w przypadku nieruchomości nienależącej do nas konieczne będzie wykazanie interesu prawnego, a takim nie jest np. chęć zakupu działki.

Inny sposób na ustalenie numeru kw, to skorzystanie z naszej strony i wyszukanie potrzebnych informacji po adresie lub po numerze działki. Aby to zrobić wystarczy wpisać poprawne informacje na temat danej lokalizacji. Jeśli system odszuka w bazie numer księgi wieczyste – otrzymamy informację zwrotną.

Opłaty

 

Wyszukanie numer księgi wieczystej, zarówno po adresie, jak i po numerze, czy ID działki  kosztuje 19 zł jeśli dokonamy płatności elektronicznej lub 30,75 zł, jeśli wybierzemy płatność SMS Premium.  Po uiszczeniu opłaty księgę będzie można pobrać bezpośrednio na komputer lub wysłać na maila – jeśli jesteśmy zalogowani.

Rejestracja

 

Aby uzyskać dostęp do kw, nie ma potrzeby rejestrowania się w systemie –  jednak po rejestracji, będziemy mieli dostęp do panelu, historii wyszukiwań i wszystkich zleconych do tej pory numerów ksiąg wieczystych.

 

Sprawdź również: