Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim GL1W

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. 26 Marca 44
44 - 300 Wodzisław Śląski
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00-18.00,
- wtorek – piątek: 8.00-15.00.

 

 

V Wydział Ksiąg wieczystych przy sądzie rejonowym w Wodzisławiu Śląskim posiada kod GL1W. Oznacza to, iż księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział będą posiadały elektroniczny numer rozpoczynający się właśnie od GL1W. Obszar właściwości tego sądu to obejmuje miasta Pszów, Radlin, Rydułtowy i Wodzisław Śląski oraz gminy: Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice i Mszana.

W Wydziale można składać wnioski m.in.:

- o wydanie odpisu z księgi wieczystej,
- o odłączenie działki z księgi wieczystej i założenie nowej lub przyłączenie jej do istniejącej księgi wieczystej,
-  o założenie księgi dla własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu,
- o wpis własności w księdze wieczystej na podstawie prawomocnego postanowienia o:
    - stwierdzeniu nabycia spadku,
    - działu spadku,
    - podziale majątku,
    - zasiedzeniu,
    - przysądzeniu własności,
    - i innych.

Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości ani po numerze działki.  Przeglądanie elektronicznych ksiąg wieczystych możliwe jest na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, pod adresem ekw.ms.gov.pl.
Ustalenie numeru księgi wieczystej po adresie lub po numerze działki możliwe jest na naszej stronie Hipoteki.pl. wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniej wyszukiwarki – Po adresie lub Po numerze działki.

Aby odszukać  numer księgi wieczystej należy posiadać  adres nieruchomości lub numer ewidencyjny interesującej nas działki. Ważne jest również, by podawane dane zostały wpisane poprawnie i z polskimi znakami. W przeciwnym razie może okazać się, że system nie odnalazł  prawidłowych numerów księgi wieczystej i konieczna będzie weryfikacja poprawności danych.

Cena za ustalenie numeru księgi wieczystej to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych (DotPay lub PayPal) oraz 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić poprzez SMS Premium. Opłaty dokonuje się tylko po ustaleniu przez nas numeru księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się go odszukać – nie ma potrzeby uiszczania opłaty.

 

Sprawdź również: