Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach GL1T

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Opolska 24
42 - 600 Tarnowskie Góry
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.30 - 18.00,
- wtorek - piątek : 7.30 - 15.30.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach posiada kod GL1T. Jego właściwość miejscowa obejmuje  miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Piekary Śląskie, Radzionków i Tarnowskie Góry oraz gminy: Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg i Zbrosławice. Oznacza to iż elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział będą miały numer zaczynający się właśnie od GL1T.

Wydział Wieczystoksięgowy zajmuje się m.in. zakładaniem i prowadzeniem księgi wieczystej dla nieruchomości z obszaru właściwości miejscowej. 

Ponadto rozpatruje wnioski: 

Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości. Natomiast elektroniczne księgi wieczyste można przeglądać za pośrednictwem portalu ekw.ms.gov.pl

 

Ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie

Bardzo często zdarza się, że poszukujemy numeru księgi wieczystej dla konkretnej nieruchomości, której znamy tylko adres. Jeśli nie jesteśmy właścicielami nieruchomości, ani nie mamy interesu prawnego –  nie uzyskamy tych informacji w sądzie. Zresztą, jak już wyżej wspomniano – sąd, a w zasadzie wydział wieczystoksięgowy nie szuka numerów ksiąg wieczystych na podstawie adresu nieruchomości.

Tego rodzaju ustaleniami zajmujmy się jednak na portalu hipoteki.pl. Korzystając z jednej z naszych wyszukiwarek, można odszukać numer księgi wieczystej nie tylko po adresie nieruchomości, ale również po numerze działki lub po jej numerze ID (ewidencyjnym). 

Ustalenie numeru księgi wieczystej, zarówno po adresie nieruchomości, jak i po numerze działki, kosztuje 19 zł (DotPay, PayPal, karta płatnicza) lub 30,75 zł (SMS Premium). Opłata jest pobierana dopiero po ustaleniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się go odnaleźć – nie pobieramy opłaty.

Sprawdź także:

Sprawdź również: