Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju GL1J

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Staszica 3
44 - 330 Jastrzębie-Zdrój
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 9.00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 8.00- 15.00.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi księgi wieczyste oraz sprawy cywilne z zakresu postępowania wieczystoksięgowego dla nieruchomości położonych na obszarze miasta Jastrzębie-Zdrój oraz gminy Pawłowice Śląskie. Kod elektronicznych ksiąg wieczystych prowadzonych przez ten wydział to GL1J. Jeśli zatem posiadamy nieruchomości położone w obszarze właściwości tego sądu - ich numer będzie rozpoczynał się właśnie od GL1J.

Sprawy rozpoznawane w wydziale wieczystoksięgowym to m.in.:

Interesanci są przyjmowani przez V Wydział Ksiąg wieczystych w następujących godzinach:

Przyjmowanie wniosków o wpis w Księdze Wieczystej możliwe jest:

Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości. Tego rodzaju informacje można jednak uzyskać na naszym portalu hipoteki.pl. wystarczy skorzystać z odpowiedniej wyszukiwarki Szukaj księgi po adresie, Szukaj księgi po numerze działki, Szukaj księgi po ID działki, by bez wychodzenia z domu pozyskać te informacje. 

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej to 19 zł, jeśli opłacamy zamówienie poprzez DotPay lub PayPal (w tym karty płatnicze). Jeśli chcemy opłacić zamówienie SMS-em, to jego cena będzie wyższa i wyniesie 30,75 zł ze względu na prowizję operatora i zawarty w opłacie podatek VAT. Warto pamiętać, iż opłaty dokonuje się dopiero po odnalezieniu numeru księgi wieczystej. Jeśli go nie odszukamy – nie ma potrzeby uiszczania opłaty.

Sprawdź również: