Sąd Rejonowy w Raciborzu GL1R

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Nowa 29
47 - 400 Racibórz
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 9.00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 7.30 - 14.30.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Raciborzu prowadzi księgi wieczyste oraz sprawy cywilne z zakresu postępowania wieczystoksięgowego dla nieruchomości położonych na obszarze miasta Racibórz oraz gmin: Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik. Elektroniczne księgi wieczyste nieruchomości położonych na tym obszarze będą miały numer rozpoczynający się od kodu GL1R. Ich treść można sprawdzić na stronie ekw.ms.gov.pl, o ile posiadamy ich numer.

Sprawy rozpoznawane w wydziale wieczystoksięgowym to m.in.: 

Wydział nie umożliwia wyszukania numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości ani numerze działki. Tego rodzaju ustalenia można jednak dokonać za pośrednictwem naszego portalu hipoteki.pl. 

Numer kw po  adresie

Aby sprawdzić numer księgi wieczystej po adresie – wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki. Oczywiście musimy podać prawidłowy adres nieruchomości. Nie bez znaczenia jest również poprawne wpisanie danych. Literówki czy brak polskich znaków wprawdzie nie przekreślą wyszukania zamówienia, jednak opóźnią jego realizację. Jeśli system nie znajdzie automatycznie numeru KW, zamówienie trafi do ręcznej weryfikacji.

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej po adresie lub po numerze działki to 19 zł, jeśli dokonujemy opłaty przez DotPay lub PayPal. W przypadku płatności SMS koszt ustalenia numeru KW to 30,75 zł. Opłatę uiszcza się dopiero po odnalezieniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie posiadamy KW w naszej bazie nie ma potrzeby dokonywania płatności.

Sprawdź również: