Sąd Rejonowy w Iławie EL1I

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Mikołaja Kopernika 4B
14-200 Iława
Godziny urzędowania: - poniedziałek - 7:30 -18:00,
- wtorek - piątek - 7:30 - 14:30.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie rejonowym w Iławie posiada kod EL1I. Jego właściwość miejscowa obejmuje obszar miast i gmin: Iława, Kisielice, Lubawa, Zalewo oraz Susz. Jeśli zatem posiadamy nieruchomości na tych terenach – elektroniczne księgi wieczyste będą posiadały numer zaczynający się właśnie od EL1I.

Interesanci przyjmowani są w sekretariacie, w godzinach jego urzędowania, natomiast Przewodniczący Wydziału przyjmuje codziennie w godz. od 13.00 do 14.30. W Wydziale Wieczystoksięgowym możliwe jest składanie wniosków o założenie księgi wieczystej, jej zamknięcie lub wpis. W wydziale można również pozyskać odpisy i zaświadczenia z KW. Opcja ta jest także dostępna online, na stronie Ministerstwa: ekw.ms.gov.pl.

W wydziale nie ma możliwości ustalania numerów księgi wieczystej po adresie. Sa natomiast rozpoznawane sprawy: o wpis praw osobistych i roszczeń, o wpis ograniczonych praw rzeczowych oraz o założenie księgi wieczystej dla nieruchomości. Elektroniczne księgi wieczyste dostępne są pod adresem ekw.ms.gov.pl. Można je tam przeglądać bez dodatkowych opłat, o ile posiadamy numer księgi wieczystej. 

Ustalanie numeru KW

Pozyskanie numeru księgi wieczystej po adresie i po numerze działki możliwe jest na naszej stronie hipoteki.pl, w poszczególnych zakładkach. Wystarczy tylko posiadać odpowiednie dane lokalizacyjne, by bez wychodzenia z domu odszukać potrzebne informacje.

Koszt wyszukania numerów księgi wieczystej to 19 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić przez DotPay lub PayPal i 30,75 zł w przypadku wyboru płatności SMS Premium. Odnalezione i opłacone numery KW wysłane są na podany adres mailowy. Jeśli korzystamy z systemu jako niezarejestrowani użytkownicy musimy bardzo uważnie podać adres do wysyłki, gdyż w razie pomyłki opłacone numery KW nie zostaną dostarczone.

Sprawdź również: