Sąd Rejonowy w Elblągu EL1B

VI Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Płk. Dąbka 21
82 - 300 Elbląg
Godziny urzędowania:
- poniedziałek - 7:30 - 18:00,
- wtorek - piątek - 7:30 - 15:00.

 

VI Wydział Ksiąg Wieczystych w Elblągu posiada kod EL1B, co oznacza, że elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten sąd będą posiadały kod rozpoczynający się właśnie od liter EL1B. Właściwość miejscowa wydziału obejmuje miasto Elbląg oraz gminy: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Pasłęk, Rychliki i Tolkmicko.

W wydziale Wieczystoksięgowym można składać wnioski o założenie księgi wieczystej lub wpis do niej. Tam też uzyskuje się wypisy aktów notarialnych, których oryginały zostały przekazane przez notariuszy. Wydział nie ustala numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości.

Treść księgi wieczystej online można sprawdzić na stronie ekw.ms.gov.pl lub na naszej podstronie Pobierz księgę. W tym celu konieczne jest jednak posiadanie numeru księgi wieczystej. Numer ten można uzyskać w sądzie lub wydziale geodezji, o ile wykażemy interes prawny.

Numer księgi wieczystej po adresie nieruchomości lub po podaniu numeru działki można odnaleźć również za pośrednictwem naszej strony, korzystając z odpowiedniej wyszukiwarki. Konieczne jest jednak prawidłowe uzupełnienie danych, bez błędów czy literówek, przy użyciu polskich znaków.

Księgi wieczyste po adresie

Do ustalenia numeru księgi wieczystej po adresie konieczne jest podanie nazwy miejscowości oraz ulicy i numeru domu, ewentualnie także numeru lokalu. Jeśli szukamy kw dla miejscowości nieposiadających ulic, wtedy należy powtórnie wpisać nazwę miejscowości.

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej po adresie to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych (DotPay, PayPal) lub 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium.

Księgi wieczyste po numerze działki

Na stronie hipoteki.pl możliwe jest ustalenie numeru księgi wieczystej po numerze działki (wraz z miejscowością) lub po jej ID. W tym drugim przypadku konieczny jest pełen kod działki, który uzyskać można chociażby na geoportalu. Ustalenie numeru księgi wieczystej po numerze działki również kosztuje 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić przez SMS Premium.

Zwroty i reklamacje

W przypadku naszego systemu płaci się tylko za wyszukany numer księgi wieczystej. Jeśli zatem nie uda nam się go odnaleźć nie będzie konieczne opłacenie zamówienia. W przypadku błędnie zrealizowanego zlecenia można oczywiście otrzymać zwrot kosztów, jeśli dokonaliśmy płatności elektronicznej. W przypadku płatności SMS Premium w ramach reklamacji można otrzymać jeden kredyt na kolejne wyszukanie numeru kw.

Sprawdź także: