Sąd Rejonowy w Braniewie EL1D

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Sądowa 1
14 - 500 Braniewo
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.15 - 18.00,
- wtorek - piątek: 7.15 - 15.15.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Braniewie posiada kod EL1D.  Jego właściwość miejscowa obejmuje miasto Braniewo oraz gminy Braniewo, Frombork, Młynary, Wilczęta, Pieniężno, Godkowo oraz Płoskinia. A zatem nieruchomości położone na tym terenie będą posiadały numer elektronicznej księgi wieczystej rozpoczynający się właśnie od EL1D.
V Wydział Ksiąg Wieczystych w Braniewie przyjmuje interesantów od wtorku do piątku w godzinach od 7.15 do 15.15, a w poniedziałki od 7.15 do 18.00. 

Wydawane odpisów oraz przeglądanie ksiąg wieczystych możliwe jest w godzinach pracy wydziału. Treść księgi wieczystej można również sprawdzić online na stronie ekw.ms.gov.pl lub na naszej stronie (Pobierz księgę wieczystą). Usługa ta, w obydwu przypadkach jest darmowa, musimy jednak posiadać numer księgi wieczystej. Wydział wieczystoksięgowy nie zajmuje się ustalaniem numeru księgi wieczystej po adresie.

Jak uzyskać numer księgi wieczystej?

Właściciel nieruchomości oraz osoby uprawnione, które wykażą interes prawny – mogą udać się do sądu rejonowego lub wydziału geodezji przy Starostwie Powiatowym i tam otrzymają stosowne dane.

Natomiast księgi wieczyste po adresie lub po numerze działki można ustalić na naszej stronie hipoteki.pl. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią wyszukiwarkę Po adresie, Po numerze lub Po ID. Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej za naszym pośrednictwem to 19 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić elektronicznie lub 30,75 jeśli wykupimy dostęp za pomocą SMS Premium. W przypadku wyszukiwania numeru księgi wieczystej po adresie – musimy znać miejscowość, ulicę oraz numer budynku i lokalu intersującej nas nieruchomości.

Podczas poszukiwania numeru KW po numerze działki należy podać tylko miejscowość oraz numer interesującej nas działki. Analogicznie, w przypadku wyszukiwania numer KW po ID działki – konieczny jest jej pełny numer identyfikacyjny.

Wyszukiwanie ręczne

W przypadku niektórych lokalizacji, podczas próby wyszukania numeru KW, może pojawić się informacja, iż dane nie są dostępne online. Oznacza to, iż system nie odnalazł automatycznie poszukiwanych informacji i zostaną one ponownie sprawdzone w ciągu 24 godzin. Dlaczego tak się dzieje? W księgach wieczystych nie zawsze wpisywane są dane lokalizacyjne, zwłaszcza w tych starszych. Mało, kiedy można spotkać numer ID działki czy adres. Najczęściej zawarte tam informacje to miejscowość oraz numer działki. Stąd też konieczne bywa porównanie danych zawartych w księdze z danymi z Geoportalu i danymi lokalizacyjnymi przesłanymi w wyszukiwaniu.