Sąd Rejonowy w Zgorzelcu JG1Z

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Poniatowskiego 2
59 - 900 Zgorzelec
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7:30 do 18:00,
- wtorek - piątek: 7:30 do 14.30.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych w Zgorzelcu prowadzi księgi wieczyste i sprawy cywilne z zakresu postępowania wieczystoksięgowego dla nieruchomości z obszaru Zawidów i Zgorzelec oraz gmin: Bogatynia, Pieńsk, Sulików, Węgliniec, Zgorzelec. Oznacza to, że księgi wieczyste nieruchomości położonych na tym obszarze będą miały numer księgi wieczystej rozpoczynający się od JG1Z.

W Wydziale wieczystoksięgowym można składać wnioski o założenie, zamknięcie lub wpis do księgi wieczystej. Tutaj również uzyskuje się wypisy aktów notarialnych i zaświadczenia z ksiąg wieczystych., Te ostatnie można również pozyskać przez internet, na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: ekw.ms.gov.pl.

Także treść ksiąg wieczystych można sprawdzić na stronie ekw.ms.gov.pl. Jednak by to zrobić należy posiadać numer elektronicznej księgi wieczystej.  Numer ten uzyskasz na naszej stronie hipoteki.pl. Wystarczy posiadać dane adresowe nieruchomości lub numer działki na której jest ona położona.

Księga wieczysta po adresie

Ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości polega na wpisaniu odpowiednich danych do naszej wyszukiwarki. Jeśli system automatycznie ustali numer księgi wieczystej – pojawi się informacja o możliwości wykupienia numeru księgi wieczystej. Jeśli natomiast pomimo podania poprawnych danych nie zostanie ustalony numer KW online, zamówienie trafi do nas i postaramy się zweryfikować jego poprawność, a także odszukać numer KW. W przypadku pozytywnej realizacji zamówienia – zostanie wysłany link do jego opłacenia. Jeśli natomiast nie odszukamy numeru KW – wyślemy informacje zwrotną z informacją o negatywnym wyniku poszukiwań.

Księga wieczysta po numerze działki

Wyszukanie numeru księgi wieczystej po numerze działki lub po ID działki, wygląda tak samo jak ustalanie numeru KW po adresie, chociaż oczywiście w tym przypadku należy posiadać inne dane.   Nie będzie konieczna podanie nazwy ulicy, czy numeru budynku, a jedynie nazwa miejscowości numer działki lub samo ID działki.

Koszty

Cena za dostęp do numeru księgi wieczystej po adresie lub po numerze działki jest taka sama i wynosi 19 zł w przypadku płatności elektronicznych – DotPay lub PayPal, oraz 30,75 zł – jeśli zdecydujemy się zapłacić poprzez SMS Premium.

 

Sprawdź również: