Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze JG1J

VI Wydział Ksiąg Wieczystych w Jeleniej Górze

ul. Bankowa 18
58 - 500 Jelenia Góra
Godziny urzędowania:
- poniedziałek 10.00 -18.00,
- wtorek - piątek 8.00 - 15.00.

 

Właściwość terytorialna VI Wydziału Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze obejmuje miasto Jelenia Góra oraz gminy: Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn i Starą Kamienicę. A zatem elektroniczne księgi wieczyste nieruchomości położonych w tym obrębie będą miały numer zaczynający się od JG1J. Treść ksiąg wieczystych można sprawdzić na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, pod adresem: ekw.ms.gov.pl.

Wydział zajmuje się rozpoznawaniem spraw z  zakresu postępowania wieczystoksięgowego z obszary właściwości miejscowej Sądu Rejonowego, w tym:
- prowadzeniem ksiąg wieczystych dla nieruchomości położonych w obszarze właściwości miejscowej,
- zakładaniem ksiąg wieczystych dla nieruchomości, które nie jej nie mają,
- wydawaniem odpisów ksiąg wieczystych i odpisów dokumentów złożonych do ksiąg wieczystych,
- ujawnianiem w księgach wieczystych zmian właściciela,
- wpisem hipotek.

Wydział Ksiąg Wieczystych nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości.
Jeśli istnieje potrzeba odszukania numeru księgi wieczystej, mając  do dyspozycji jedynie adres nieruchomości – można skorzystać z naszej wyszukiwarki zamieszczonej na stronie Szukaj księgi po adresie

Po uzupełnieniu poprawnie danych i dokonaniu opłaty można otrzymać numer księgi wieczystej. Koszt wyszukania numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 w przypadku płatność SMS Premium.  Opłaty dokonuje się dopiero po ustaleniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się go odszukać – nie uiszcza się żadnej opłaty.

Podobnie, jak w przypadku wyszukania numeru księgi wieczyste po adresie, istnieje także możliwość ustalenia numeru księgi wieczystej po numerze działki. W tym przypadku należy oczywiście posiadać właściwe dane, a najlepiej jej numer ID.  Po ich wpisaniu do odpowiedniej wyszukiwarki – również możemy otrzymać numer intersującej nas księgi wieczystej.

 

 

Sprawdź również: