Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim JG1S

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Al. Wojska Polskiego 7
59 - 600 Lwówek Śląski
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7:15 - 18:00,
- wtorek - piątek: 7:15 - 15:15.

 IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Lwówku Śląskim prowadzi księgi wieczyste i sprawy cywilne z zakresu postępowania wieczystoksięgowego.   Jego obszar właściwości obejmuje miasto Świeradów Zdrój oraz gminy Lwówek Śląski, Mirsk, Wleń, Gryfów Śląski, Lubomierz. Kod Wydziału Ksiąg Wieczystych w Lwówku Śląskim to JG1S. A zatem elektroniczne księgi wieczyste nieruchomości położonych w obszarze właściwości miejscowej tego sądu będą miały numer rozpoczynający się od JG1S.

W Wydziale Wieczystoksięgowym rozpoznawane są sprawy z zakresu:
 - zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych,
- wydawania odpisów ksiąg wieczystych i odpisów dokumentów złożonych do ksiąg wieczystych,
- ujawniania w księgach wieczystych zmian właściciela,
- wpisów hipotek,
- ujawniania zmian w zakresie położenia nieruchomości i podziału działki.

Treść księgi wieczystej można sprawdzić na stronie ekw.ms.gov.pl. Tam również można uzyskać wypis, odpis oraz zaświadczenie z księgi wieczystej, które będzie miało moc urzędową. Aby jednak korzystać z tego systemu należy posiadać numer księgi wieczystej. Jeśli go nie mamy – możemy zapytać w sądzie. W takim przypadku konieczne jednak będzie wykazanie interesu prawnego, czyli powołanie się na zapis w prawie, wg którego mamy prawo otrzymać numer księgi wieczystej.

Innym sposobem na ustalenie numeru księgi wieczystej jest skorzystanie z naszej wyszukiwarki. Oferujemy ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości oraz po numerze działki, w tym także po ID działki. Wystarczy posiadać prawidłowe dane i wpisać je poprawnie w naszą wyszukiwarkę. Jeśli system od razu wyszuka numer księgi wieczystej – pojawi się informacja o możliwości dokonania jego zakupu.

Jeśli natomiast system automatycznie nie ustali numeru KW – zapytanie trafi do nas – a my sprawdzimy ponownie, czy posiadamy KW dla podanej lokalizacji. Jeśli uda nam się je ustalić – wyślemy informacje zwrotną z linkiem do dopłaty. Jeśli natomiast nie uda nam się ustalić numeru KW – otrzymają Państwo informację  o negatywnym wyniku poszukiwań.

Koszt wykupienia numeru księgi wieczystej to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych – DotPay oraz PayPal i 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić SMS Premium. 

Sprawdź również: