Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze JG1K

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Al. Wojska Polskiego 7
58 - 400 Kamienna Góra
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7:15 - 18:00,
- wtorek - piątek: 7:15 - 15:15.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Kamiennej Górze posiada kod JG1K. Oznacza to, iż elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział posiadają numer zaczynający się właśnie od JG1K. Swoim obszarem właściwości wydział obejmuje miasto Kamienna Góra oraz gminy: Bolków, Kamienna Góra, Lubawka i Marciszów.

Przyjmowanie interesantów odbywa się w poniedziałki od 7.15 do 18.00, a w pozostałe dni robocze tj. od wtorku do piątek od 7.15 do 15.15.

W Wydziale Ksiąg Wieczystych rozpoznawane są sprawy dotyczące m.in. zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych, wydawania odpisów ksiąg wieczystych i odpisów dokumentów złożonych do ksiąg wieczystych, ujawniania w księgach wieczystych zmian właściciela na podstawie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, wpisów hipotek, ujawniania zmian w księgach wieczystych.

Treść księgi wieczystej można sprawdzić online, na stronie ekw.ms.gov.pl. Tam również można pobrać wypis i zaświadczenie dotyczące KW. Zaświadczenie to, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty ma moc urzędową i może być przedkładane w sądzie oraz innych instytucjach.

Wydział nie zajmuje się natomiast ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości ani po numerze działki. Nie jest to jednak problem, gdyż tego typu informację można uzyskać za pośrednictwem naszej strony hipoteki.pl. Wystarczy wybrać jedna z wyszukiwarek: Szukaj po adresie, Szukaj po ID działki/Szukaj po numerze działki i wpisać poprawne dane. 

Opłaty

Ustalenie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości, jak również po numerze działki kosztuje w naszym portalu 19 zł w przypadku płatności DotPay i PayPal, oraz 30,75 zł – jeśli zdecydujemy się zapłacić SMS Premium. Opłaty dokonuje się dopiero po wyszukaniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się go odnaleźć, nie ma konieczności uiszczania opłaty.

 

Sprawdź również: