Sąd Rejonowy w Bolesławcu JG1B

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Sądowa 1
59 - 700 Bolesławiec
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 -18.00,
- wtorek - piątek 8.00 - 14.00.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Bolesławcu posiada kod JG1B. Oznacza to, iż elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten Wydział będą miały numer zaczynający się właśnie od JG1B. Właściwość miejscowa Sądu Rejonowego obejmuje: miasto Bolesławiec oraz gminy Bolesławiec (wiejska), Nowogrodziec, Gromadkę, Osiecznicę i Wartę Bolesławiecką.
Sekretariat Wydziału przyjmuje interesantów w poniedziałki w godzinach od 7:15 do 18:00, a w pozostałe dni tygodnia od 7:15 do 14:15.

V Wydział Ksiąg Wieczystych zajmuje się rozpoznawaniem spraw z zakresu prowadzenia ksiąg wieczystych oraz spraw cywilnych obejmujących postępowanie wieczystoksięgowe.  Wnioski o dokonanie wpisu do księgi wieczystej należy składać na urzędowym formularzu, wraz z odpowiednimi dokumentami stanowiącymi podstawę wpisu w księdze wieczystej. 

Elektroniczne księgi wieczyste

 

Treść elektronicznych ksiąg wieczystych można sprawdzić na stronie ekw.ms.gov.pl. Wydział nie zajmuje się ustalaniem numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości.
Jeśli szukamy księgi wieczystej po adresie nieruchomości można skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie hipoteki.pl. Oferujemy ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie oraz po numerze działki. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią wyszukiwarkę i podać poprawne dane. Jeśli system odszuka numer księgi – będziemy mogli go wykupić płacąc 19 zł (DotPay lub PayPal). W przypadku braku numeru księgi wieczystej – nie ma konieczności uiszczania opłaty.

Księgi wieczyste po adresie nieruchomości

 

Ustalenie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości wymaga podania adresu tejże nieruchomości – czyli miejscowości, ulicy, numeru budynku i ewentualnie numeru lokalu. Istotne jest, by nie popełnić błędu podczas podawania danych, gdyż system będzie  miał problem z ich weryfikacją. Jeśli natomiast mimo wpisania prawidłowych danych, numer księgi wieczystej nie zostanie odszukany automatycznie, zamówienie trafi do ponownej, weryfikacji, podczas której zostaną dokładnie sprawdzone wszystkie dane i porównane z systemem Geoportal.  Jeśli numer księgi wieczystej zostanie odszukany – na podany wcześniej adres mailowy wyślemy link do dokonania płatności. W przypadku niewyszukania numeru KW – wyślemy informację o negatywnej weryfikacji zamówienia, a płatności nie trzeba będzie dokonywać.

Opłaty

Opłata za ustalenie numeru księgi wieczystej wynosi 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30, 75 zł przy płatności SMS. Tak jak wcześniej wspomniano, opłaty dokonuje się dopiero po ustaleniu numeru księgi wieczystej. Jeśli go nie wyszukamy – nie będzie konieczności uiszczać opłaty.

Sprawdź również: