Sąd Rejonowy w Lubaniu JG1L

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Armii Krajowej 31
59 - 800 Lubań
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 11.00 do 18.00,
- wtorek - piątek: 8.00 do 15.00.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Lubaniu posiada kod JG1L, co oznacza, ze elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział będą miały numer zaczynający się właśnie od JG1L. Właściwość miejscowa tego sądu obejmuje miasto Lubań i gminy: Leśna, Lubań, Olszyna, Platerówka oraz Siekierczyn.

W Wydziale Ksiąg Wieczystych można składać wnioski o założenie lub zamkniecie księgi wieczystej. Tutaj również można otrzymać wypisy aktów notarialnych, których oryginały zostały przekazane przez notariuszy. Ponadto są tutaj rozpoznawane sprawy z zakresu:
- ujawniania zmian w księgach wieczystych, w zakresie położenia nieruchomości, podziału działek i zmiany powierzchni,
- wpisów hipotek,
- ujawniania zmian właściciela nieruchomości,
- wydawaniu odpisów ksiąg wieczystych.

Odpis z księgi wieczystej można również uzyskać przez internet, na stronie ekw.ms.gov.pl.  Wystarczy podać dane księgi wieczystej, z której potrzebujemy wypis oraz uiścić odpowiednią opłatę. Pozyskany w ten sposób dokument (wypis, odpis, zaświadczenie) ma taką samą moc prawną, jak ten otrzymany bezpośrednio z sądu. 

Na stronie ekw.ms.gov.pl można również sprawdzić treść księgi wieczystej. Jednak aby to zrobić należy posiadać numer KW. Wydział Wieczystoksięgowy ani sąd nie zajmują się ustalaniem numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości.

Z usługi wyszukania numeru księgi wieczystej po adresie lub numerze działki można skorzystać za pośrednictwem naszej strony hipoteki.pl. Proponujemy ustalaniem numeru księgi wieczystej online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy posiadać odpowiednie dane, dotyczące interesującej nas działki lub nieruchomości.

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej po adresie lub po numerze działki to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych (DotPay, PayPal) i 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium. 

 

Sprawdź również: