Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów WA4M

X Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Solidarności 58
00 - 240 Warszawa
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8:30 – 18:00,
- wtorek – piątek: 8:30 – 15:30

Właściwość miejscowa w granicach ustalonych dla dzielnic: Śródmieście, Wola oraz gminy Łomianki.

 

 

X Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym Warszawa Mokotów posiada kod WA4M. Oznacza to, że elektroniczna księga wieczysta, dla nieruchomości prowadzonych przez ten sąd będzie miała numer zaczynający się właśnie od kodu WA4M.

Aby przeglądać księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział, wystarczy udać się do jego siedziby w godzinach urzędowania sądu i w czytelni zamówić interesujące nas księgi. W takim przypadku należy jednak okazać numer konkretnej księgi wieczystej, bądź też wykazać się interesem prawnym. Inaczej nie uzyskamy wglądu do kw.

Jeśli posiadamy numer elektronicznej księgi wieczystej możemy sprawdzić jej treść również przez internet na portalu MS lub na naszej stronie hipoteki.pl – zakładka: Pobierz księgę wieczystą. Do wglądu są wszystkie cztery działy księgi wieczystej.

W przypadku braku numeru księgi wieczystej – nie ma możliwości jej przeglądania ani osobiście ani przez internet. Chyba, że napiszemy wniosek do sądu o udostępnienie numerów kw i wykażemy się interesem prawnym. 

Istnieje możliwość wyszukania numeru księgi wieczystej po numerze działki lub adresie – jest to opcja dostępna na naszej stronie www. Wystarczy posiadać odpowiednie dane i wpisać je poprawnie w dedykowane rubryki, bo otrzymać informację zwrotną w postaci numeru kw. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, zależy jednak od rodzaju wybranej płatności. W przypadku transakcji elektronicznych to 19 zł, a transakcji SMS Premium 30,75 zł.

elektroniczne księgi wieczysteksięgi wieczyste warszawa

Znajdowanie numeru kw pod adresie

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej po adresie to jedna z najchętniej wybieranych usług na naszym portalu, zwłaszcza, że nie posiada jej rządowy portal ekw.ms.gov.pl. Wystarczy, że znamy adres nieruchomości, a znajdziemy jej księgę wieczystą bez wychodzenia z domu. Jedyne o czym należy pamiętać, to poprawność wpisywanych danych. Bardzo często, przyzwyczajeni do szybkiego pisania – pomijamy polskie znaki bądź gubimy litery. Niestety – system nie jest w stanie rozpoznać błędnie podanej nazwy, a w dalszej konsekwencji – nie wyszuka numeru kw. 

Znajdowanie numer księgi wieczystej po działce

Drugi sposób na ustalenie numeru księgi wieczystej dla dowolnej lokalizacji to podanie numeru indentyfikacyjnego działki.  Sam proces wyszukiwania odbywa się tak samo jak w przypadku szukania kw po adresie. Tutaj również musimy pamiętać, by prawidłowo podać lokalizację. Z kolei numer Id działki bez problemu ustalimy za pośrednictwem Geoportalu

Warto także zwrócić uwagę na różnice w wyszukiwarkach. Można bowiem szukać księgi wieczystej po numerze działki lub po Id działki.  W pierwszym z przypadków należy także podać nazwę gminy oraz miejscowości. W drugim z przypadków wystarczy samo ID, na które składa się kod województwa, obręb czy numer działki.

Wydziały Wieczystoksięgowe Warszawa Mokotów: