Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów WA3M

IX Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Solidarności 58
00 - 240 Warszawa
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8:30 – 18:00,
- wtorek – piątek: 8:30 – 15:30.

Właściwość miejscowa:
Część m.st. Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Białołęka, Targówek i Praga Północ.

 

IX Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym Warszawa Mokotów posiada kod WA3M. Oznacza to, że elektroniczna księga wieczysta, dla nieruchomości prowadzonej przez ten sąd będzie miała kod zaczynający się właśnie od WA3M.

Księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział sądu rejonowego można przeglądać osobiście, w godzinach urzędowania sądu.

Jeśli jednak posiadamy elektroniczny numer księgi wieczystej – można sprawdzić treść kw przez Internet – na naszym portalu TUTAJ lub na portalu ekw.ms.gov.pl. W obydwu przypadkach jest to usługa darmowa.
Jeśli nie posiadamy numeru księgi wieczystej możemy spróbować go wyszukać po adresie albo numerze działki. Taką usługę (za niewielka opłatą) oferuje nasz portal hipoteki.pl. Portal rządowy nie wyszukuje tego typu danych po kryterium adresu lub nr działki.

elektroniczne księgi wieczysteksięgi wieczyste online

 

Jak szukać księgi wieczystej po adresie

 

Aby odnaleźć numer księgi wieczystej nieruchomości, której adres znamy wystarczy skorzystać z wyszukiwarki zamieszczonej pod tym adresem. Po prawidłowym uzupełnieniu gminy, miasta, ulicy oraz numer budynku i ewentualnie numeru lokalu – można przejść do wyszukiwania. Warto jednak pamiętać, aby podczas wpisywania poszczególnych kryteriów zadbać o ich poprawność oraz używać polskich znaków.

W przypadku znalezienia numeru kw – należy uiścić opłatę w wysokości 19 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30,75 zł – jeśli chcemy zapłacić  przez SMS.

Podobnie wygląda wyszukiwanie numer księgi wieczystej po numerze działki.

W tym przypadku również należy podać prawidłowe dane – tym razem gminę, miejscowość oraz numer działki. Co ważne – należy zwrócić uwagę, iż numer działki, a numer ID działki to nie to samo. Warto także dokładnie sprawdzić gminę, w której znajduje się wyszukiwana miejscowość i nie mylić dzielnicy miast z gminą.

Jak szukać księgi wieczystej po ID działki

ID działki to jej numer identyfikacyjny, który zawiera kod województwa, obrębu i wreszcie numer działki. Można go uzyskać na Geoportalu wpisując odpowiednie dane w wyszukiwarkę. Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej po ID działki jest dokładniejsze, niż po adresie, czy numerze działki. 

Brak numeru kw

Niestety mimo starania, nie zawsze udaje się odnaleźć księgi wieczyste dla podanych kryteriów. Może to wynikać z dwóch powodów – albo nie posiadamy ich w bazie, albo księgi nie zostały w ogóle założone. Jest to możliwe, zwłaszcza dla lokalizacji wiejskich i mieszkań. 

Oczywiście możliwa jest także sytuacja, w której kw nie zostały odnalezione, ponieważ w wyszukiwarkę wpisano złe dane. W takiej sytuacji najlepiej upewnić się, że znamy właściwy adres nieruchomości, czy numer działki na której się ona znajduje.

 

 

Wydziały Wieczystoksięgowe Warszawa Mokotów: