Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów WA2M

VII Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. ul. Ogrodowa 51 A
00-873 Warszawa
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8:30 – 18:00,
- wtorek – piątek: 8:30 – 15:30.

Właściwość miejscowa:
Dla obszaru części m.st. Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Mokotów i Wilanów.

 

VII Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym Warszawa Mokotów posiada kod WA2M. Oznacza to, że elektroniczna księga wieczysta, dla nieruchomości prowadzonej przez ten sąd będzie miała kod zaczynający się właśnie od WA2M.

Księgi wieczyste wraz z wzmiankami można przeglądać w siedzibie wydziału wieczystoksięgowego sądu rejonowego, w godzinach jego urzędowania. Jeśli posiadamy numer elektronicznej księgi wieczystej – można przeglądać księgi wieczyste online na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości lub na naszej stronie: Pobierz księgę wieczystą, która umożliwia nie tylko wgląd do księgi wieczystej, ale również jej pobranie w wersji pdf.

W przypadku braku numerów księgi wieczystej – można spróbować je znaleźć przez Internet – na naszej stronie www. W takim przypadku można szukać księgi wieczystej po adresie, ID lub numerze działki. Usługa ta jest odpłatna i kosztuje 19 zł w przypadku płatności elektronicznych lub 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium.

 

księgi wieczyste warszawaksięgi wieczyste online

Szukanie księgi wieczystej po adresie

 

Aby wyszukać numer księgi wieczystej po adresie – wystarczy skorzystać z wyszukiwarki: Szukaj po adresie. Po podaniu prawidłowych danych system wyszuka numer księgi wieczystej dla podanej lokalizacji. Jeśli nie mamy w bazie tego numeru kw – również pojawi się adekwatna informacja. Co najważniejsze – za numer kw płaci się dopiero po jego wyszukaniu.

 

Szukanie księgi wieczystej po ID działki

 

Możliwe jest wyszukanie numeru księgi wieczystej także po numerze identyfikacyjnym działki. Numer ten można znaleźć na Geoportalu. Jeśli posiadamy dokładny numer identyfikacyjny działki, nie ma potrzeby uzupełniania innych danych – jak gmina, miasto czy numer ulicy. Warto jednak zwrócić uwagę, że numer ID działki, to nie to samo co numer działki. Ten pierwszy jest zdecydowanie dłuższy i zawiera kod województwa, czy powiatu, a także numer działki.

 

Szukanie księgi wieczystej po numerze działki

Aby znaleźć numer księgi wieczystej po numerze działki wystarczy prawidłowo uzupełnić poszczególne pola wyszukiwarki – nazwę miejscowości, gminę w której ona się znajduje oraz numer działki. W ostatnim polu nie wpisujemy numeru ID działki, tylko numer działki a zatem tę krótszą wersję.

W przypadku nieznalezienia numerów kw od razu – zawsze jest on weryfikowany ręcznie. W takiej sytuacji płaci się dopiero po wyszukaniu numerów kw, a w razie ich nieznalezienia – opłata nie jest pobierana.

Wydziały Wieczystoksięgowe Warszawa Mokotów: