Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów WA6M

XV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Solidarności 58
00 - 240 Warszawa
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8:30 – 18:00,
- wtorek – piątek: 8:30 – 15:30.

Właściwość miejscowa obejmuje część m.st. Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Rembertów, Praga Południe, Wawer i Wesoła.


XV Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym Warszawa Mokotów posiada kod WA6M. Oznacza to, że elektroniczna księga wieczysta, dla nieruchomości prowadzonych przez ten sąd będzie miała numer zaczynający się właśnie od kodu WA6M. Jego właściwość miejscowa obejmuje cztery dzielnice Warszawy: Praga Południe, Wawer, Wesoła oraz Rembertów.

Aby przeglądać księgi wieczyste dla danej nieruchomości należy udać się do czytelni wydziału wieczystoksięgowego i tam poprosić o dostarczenie ksiąg. Możemy również przeglądać ich treść bez wychodzenia z domu – wystarczy skorzystać z portalu ekw.ms.gov.pl lub z naszego systemu. Bez względu na to, którą z opcji wybierzemy należy pamiętać o jednym istotnym szczególe - musimy posiadać numer interesującej nas księgi wieczystej. Inaczej nie zajrzymy do dokumentów.

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

Jak uzyskać numer księgi wieczystej

 

Jeśli mamy prawo do danej nieruchomości albo umiemy wykazać się interesem prawnym względem niej – pozyskanie numeru księgi wieczystej będzie bardzo łatwe, jednak będzie wiązało się z wizytą w sądzie rejonowym lub w wydziale geodezji. Tam bez problemu i za darmo otrzymamy stosowne informacje.

Jeśli jednak nie możemy wykazać interesu prawnego, co do pozyskania numeru kw danej nieruchomości – ani w sądzie, ani w wydziale geodezji nie otrzymamy numeru kw. W takim przypadku można skorzystać z naszego portalu, który oferuje wyszukanie numerów ksiąg wieczystych po adresie, ID lub numerze działki. Usługa ta jest płatna i kosztuje 19 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 30,75 zł w przypadku płatności online.

Jak szukać księgi po adresie

 

By znaleźć numer księgi wieczystej po adresie należy wpisać poprawne dane w odpowiednie pola naszej wyszukiwarki: Szukaj po adresie. Należy przy tym pamiętać o używaniu polskich znaków – gdyż tylko wtedy system będzie w stanie odszukać interesującą nas księgę.


Jak szukać księgi po numerze działki

 

Obecnie udostępniamy dwa sposoby wyszukiwania księgi wieczystej po numerze działki. Pierwszy z nich (Szukaj po numerze działki) wymaga oddania tylko krótkiego numeru działki wraz z informacjami na temat miejscowości, w której się znajduje. W drugim z przypadków należy znać cały numer identyfikacyjny działki, nie ma jednak potrzeby wpisywania miejscowości, w której jest ona położona.

Wydziały Wieczystoksięgowe Warszawa Mokotów: