Sąd Rejonowy w Zawierciu CZ1Z

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Paderewskiego 12
42 - 400 Zawiercie
Godziny urzędowania: - poniedziałek: 10.00 - 18.00,
- wtorek - piątek: 8.00 - 15.00.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Zawierciu posiada kod CZ1C. Oznacza to, iż elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział będą posiadały numer zaczynający się właśnie od CZ1C. Sąd Rejonowy w Zawierciu rozpoznaje sprawy z obszaru miasta Zawiercie oraz gmin Poręba, Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Pilica, Siewierz, Żarnowiec.

W Wydziale Wieczystoksięgowym można składać wnioski o wpis do księgi wieczystej lub jej założenie, a także uzyskiwać wypisy aktów notarialnych, z oryginałów przekazanych przez notariuszy.  Po wcześniejszym umówieniu się, można również przeglądać treść ksiąg wieczystych. Wydział nie ustala jednak numerów ksiąg po adresie, ani numerze działki.

Wydział Wieczystoksięgowy przy Sądzie Rejonowym w Zawierciu nie posiada kasy w swojej siedzibie. Opłaty za wnioski i zaświadczenia można uiszczać przelewem lub w kasie sądu, w siedzibie przy ul. Leśnej 4 w Zawierciu.

Treść elektronicznej księgi wieczystej można przeglądać na stronie ekw.ms.gov.pl lub na naszej stronie hipoteki.pl/Pobierz-Ksiege. Aby jednak korzystać z tej opcji konieczne jest posiadanie numeru księgi wieczystej. W przeciwnym razie nie ma możliwości sprawdzić kw online.

Ustalanie numeru księgi wieczystej

Ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie lub po numerze działki jest możliwe w naszym systemie, po uprzednim uzupełniniu danych lokalizacyjnych interesującej nas nieruchomości. Usługa to jest odstępna online, nie ma też konieczności rejestrowania się w systemie. W przypadku wyszukiwania numeru kw po adresie – należy uzupełnić dane dotyczące miejscowości, ulicy oraz numeru budynku i numeru lokalu.

W przypadku wyszukiwania numeru księgi wieczystej po numerze działki, należy posiadać informacje na temat miejscowości i numeru działki lub jej ID.

Koszt ustalenia numeru kw w obydwu przypadkach wynosi 19 zł jeśli zapłacimy przez DotPay lub PayPal. Cena ta może być niższa, jeśli zdecydujemy się na pakiet wyszukiwań hurtowych. W przypadku płatności SMS Premium – koszt jednego wyszukania to 30,75 zł.

Numery księgi wieczystej wysyłane są natychmiast po uiszczeniu opłaty. Treść księgi można przeglądać online lub pobrać na komputer w formacie PDF.

Sprawdź również: