Sąd Rejonowy w Częstochowie CZ1C

IX Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Dąbrowskiego 23/35
42 - 202 Częstochowa
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.45 - 18.00,
- wtorek - piątek: 7.45 - 15.15.

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

IX Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie posiada kod CZ1C. Jego właściwość miejscowa obejmuje obszar miasta Częstochowa oraz gmin: Blachownia, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Rędziny i Starcza. A zatem księgi wieczyste nieruchomości położonych na tych terenach będą posiadały numer rozpoczynający się od CZ1C.

Biuro Podawcze IX Wydziału Ksiąg Wieczystych przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.15, a w każdy poniedziałek pełni dyżur do godz. 18.00.

W Wydziale można składać wnioski o wpis do księgi wieczystej lub jej założenie. Można również uzyskać wypisy aktów notarialnych, których oryginały przekazali notariusze. W Wydziale nie ma możliwości ustalenia numer księgi wieczystej po adresie. 

Aby sprawdzić treść księgi wieczyste online, należy posiadać jej numer. W takim przypadku wystarczy skorzystać z systemu ekw,ms.gov.pl lub z naszej przeglądarki: Pobierz księgę wieczystą.  
Jeśli nie posiadamy numeru księgi wieczystej a zależy nam na jej sprawdzeniu, możemy udać się do sądu i tam wystąpić o ujawnienie numeru kw. Powinniśmy jednak wykazać interes prawny, na podstawie którego owa informacja zostanie udostępniona.

Ustalanie numeru księgi wieczystej

Innym sposobem na ustalenie numeru księgi wieczystej jest jej wyszukanie za pośrednictwem naszego portalu. Oferujemy ustalenie numeru kw po adresie lub po numerze działki. Obydwie opcje dostępne są online, dzięki czemu nie trzeba nawet wychodzić z domu, by sprawdzić treść księgi wieczystej.

Ustalenie numeru księgi wieczystej po adresie oraz po numerze działki kosztuje 19 zł – jeśli zdecydujemy się na płatności DotPay lub PayPal. Decydując się na opłatę SMS – poniesiemy koszt 30,75 zł.

Numer księgi wieczystej otrzymujemy natychmiast po uiszczeniu opłaty. Otrzymamy go na podany wcześniej adres mailowy lub pobierzemy bezpośrednio na komputer. Jeśli założyliśmy konto w serwisie, będziemy mieli dostęp do historii wyszukiwań i wszystkich znalezionych wcześniej numerów kw.

Sprawdź również: