Sąd Rejonowy w Lublińcu CZ1L

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Sobieskiego 8
42 - 700 Lubliniec
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.30 - 18.00;
- wtorek - piątek: 7.30 - 15.00.

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Lublińcu posiada kod CZ1L, co oznacza, iż elektroniczne księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział będą posiadały numer rozpoczynający się właśnie od CZ1L. Właściwość miejscowa tego wydziału obejmuje obszar gmin: Lubliniec, Pawonków, Koszęcin, Kochanowice, Herby Ciasna, Boronów, Woźniki. 

W wydziale wieczystoksięgowym można składać wnioski o założenie lub wpis do księgi wieczystej, jak również uzyskać wypisy aktów notarialnych dostarczanych przez notariuszy.  Wydział nie prowadzi usługi ustalani numerów ksiąg wieczystych po adresie.

Wnioski, zaświadczenia oraz odpisy z kw można również uzyskać przez Internet, korzystając ze strony ekw.ms.gov.pl. Pozyskane z tej strony dokumenty mają moc prawną i można je przedstawiać w urzędach, czy innych instytucjach.

Przeglądanie treści księgi wieczystej również jest dostępne online, za pośrednictwem strony ekw.ms.gov.pl  lub na naszej stronie Pobierz księgę. Aby jednak przeglądać księgi wieczyste online, należy posiadać ich elektroniczny numer.

Księgi wieczyste po adresie

Numer księgi wieczystej po adresie lub numerze działki można ustalić za pośrednictwem naszej strony. Wystarczy w odpowiednią wyszukiwarkę wpisać poprawne dane – miejscowość, nazwę ulicy, numer domu i lokalu lub miejscowość i numer działki. Niekiedy wystarczy podać sam numer ID działki.

Opłata za wyszukanie księgi wieczystej wynosi 19 zł przy płatności DotPay i PayPal lub 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić poprzez SMS Premium. Oplata pobierana jest dopiero po ustaleniu numeru księgi wieczystej. Jeśli okaże się, iż nie posiadamy w naszej bazie danego numeru, nie ma potrzeby uiszczać opłaty.

Numer księgi wieczystej wysyłany jest natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty. Treść kw, można sprawdzić w naszym systemie lub pobrać ją bezpośrednio na komputer.

 

Sprawdź również: