Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim (Oddział Siemiatycze) BI3P

X Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Siemiatyczach

ul. Górna 61
17 – 300 Siemiatycze
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.45 – 18.00,
- wtorek - piątek: 7.45 - 15.15.

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

 

X Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Siemiatyczach posiada kod BI3P i jest oddziałem sądu rejonowego w Bielsku Podlaskim. Jego właściwość miejscowa obejmuje obszar miasta Siemiatycze oraz gmin: Drohiczyn, Dziadkowie, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec Stacja, Perlejewo i Siemiatycze. Oznacza to, że księgi wieczyste dla nieruchomości z tych miejscowości będą miały kod rozpoczynający się właśnie od BI3P.

Aby przeglądać księgi wieczyste w oddziale w Siemiatyczach, wystarczy udać się do jego czytelni, w godzinach pracy sądu. Elektroniczne księgi wieczyste można przeglądać również online – o ile posiadamy ich numer. Umożliwia to zarówno nasza strona (hipoteki.pl/Pobierz księgę) jak i strona ekw.ms.gov.pl. Usługa ta jest darmowa.

Jak uzyskać numer kw?

 

Jeśli nie mamy numeru księgi wieczystej, należącej do nas nieruchomości – możemy go uzyskać w sądzie rejonowym właściwym dla jej położenia lub we właściwym wydziale geodezji. Jeśli nie jesteśmy właścicielami interesującej nas nieruchomości możemy wystąpić z wnioskiem do sądu o udostępnienie danych kw, jednak należy przy tym wykazać się interesem prawnym.

Można także skorzystać z naszego serwisu i wyszukać numer księgi wieczystej po numerze działki, ID lub po adresie nieruchomości. Dzięki temu sprawdzimy stan prawny nieruchomości bez wychodzenia z domu.

Jak szukać kw po adresie nieruchomości?

 

Aby skorzystać z naszej wyszukiwarki ksiąg wieczystych po adresie, należy wpisać poprawne dane w poszczególne pola tj. miejscowość, ulicę i numer budynku, ewentualnie lokalu. Istotne jest, by używać polskich znaków, w przeciwnym razie system będzie miał problem ze zweryfikowaniem danych i znalezieniem księgi wieczystej.

Jak szukać kw po numerze działki?

 

Poza wyszukiwaniem po adresie nieruchomości, wprowadziliśmy również wyszukiwanie kw po numerze działki oraz po jej ID. Szukając numeru księgi po numerze działki musimy również podać miejscowość, w której interesująca nas nieruchomość się znajduje. W przypadku wyszukiwania po ID działki – nie ma potrzeby wpisywanie dodatkowych danych, bowiem wszystkie istotne elementy zostały już zawarte w kodzie ID.

Wyszukiwanie ręczne

 

Niekiedy, nawet mimo podania prawidłowych danych, system nie jest w stanie odnaleźć księgi wieczystej, gdyż w jej treści nie uwzględniono adresu a numer działki, lub właśnie dlatego, że wyszukiwanie odbyło się po ID, a  w księdze znajduje się tylko adres nieruchomości. Dlatego też każde zapytanie, do którego automatycznie nie wyszukano kw trafia do wyszukiwania ręcznego,  podczas którego  porównujemy wszystkie parametry i jeszcze raz porównujemy dane z kw. W wielu przypadkach udaje się znaleźć numery księgi.

Opłaty

 

Zarówno wyszukiwanie po adresie, jak i po numerze działki jest płatne. Jednak koszt ustalenia numeru księgi wieczystej online, to tylko 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł przy płatności SMS Premium. Płatności dokonuje się dopiero w przypadku znalezienia numeru ksiegi. Jeśli zapytanie zostało zweryfikowane jako "negatywne" - opłata nie jest pobierana.

 

Sprawdź również: