Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim BI1P

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Mickiewicza 53
17-100 Bielsk Podlaski
Godziny urzędowania sądu:
- poniedziałek: 7.45 – 18.00,
- wtorek - piątek: 7.45 - 15.15

 

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim posiada kod BI1P. Oznacza to, że księga wieczysta online prowadzona dla nieruchomości w tym sądzie, będzie miała numer zaczynający się właśnie od BI1P. Właściwość miejscowa tego sądu obejmuje powiat bielski, którego siedzibą jest Bielsk Podlaski oraz gminy miejskie: Bielsk Podlaski, Brański i gminy wiejskie: Brańsk, Orla, Rudka, Wyszki.

Aby przeglądać księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział wieczystoksięgowy wystarczy skorzystać z internetowej wyszukiwarki kw, która znajduje się zarówno na stronie ekw.ms.gov.pl, jak i na naszej stronie Hipoteki.pl, w zakładce Pobierz księgę. Sprawdzanie treści kw online jest całkowicie bezpłatne, należy jednak posiadać numer elektronicznej księgi. W przeciwnym razie nie będziemy mieli do niej wglądu.

Jak uzyskać numer księgi wieczystej?

 

W przypadku właściciela nieruchomości – nie powinno być problemu z uzyskaniem kw, czy to w sądzie, czy w wydziale geodezji. Problemy mogą pojawiać się w sytuacji, w której staramy się o numer kw nie będąc właścicielem danej nieruchomości i nie mogąc wykazać się interesem prawnym. Sąd może bowiem odmówić udzielenia informacji na temat numeru księgi wieczystej. Jeśli jednak tak się stanie – można skorzystać z naszego portalu, który umożliwia znalezienie numeru księgi wieczystej po adresie lub numerze działki. Wystarczy tylko kilka minut, by bez wychodzenia z domu sprawdzić stan prawny nieruchomości.

Jak szukać księgi po adresie?

 

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej po adresie jest bardzo łatwe. Wystarczy wybrać zakładkę Szukaj po adresie, a następnie prawidłowo uzupełnić dane dotyczące nieruchomości. Należy przy tym upewnić się, czy wpisaliśmy poprawne dane oraz czy użyliśmy polskich znaków. Tylko wtedy system będzie mógł prawidłowo wyszukać księgę w bazie.

Jak szukać księgi po numerze działki?

 

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej po numerze działki, jest równie łatwe, jak jej ustalanie po adresie. Tylko w tym przypadku należy posiadać nieco inne dane. Zamiast nazwy ulicy i numeru budynku czy lokalu, należy podać numer działki wraz z miejscowością, w której ona się znajduje lub samo ID działki. W tym pierwszym przypadku konieczne będzie skorzystanie z systemu: Szukaj po numerze, zaś w tym drugim – Szukaj po ID działki

Warto pamiętać, że numer działki, to nie to samo co jej ID, dlatego tych danych nie wpisuje się zamiennie. 

Opłaty

 

Koszt ustalenia numeru kw, zarówno po adresie jak i po numerze działki to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych (DotPay) lub 30,75 zł przy płatności SMS Premium.

Sprawdź również: