Sąd Rejonowy w Białymstoku BI1B

IX Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Mickiewicza 103
15 - 950 Białystok
Godziny urzędowania:
- poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30.

 

IX Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym w Białymstoku posiada kod BI1B. Oznacza to, że księga wieczyste online prowadzona dla nieruchomości w tym sądzie, będzie miała numer zaczynający się właśnie od BI1B. Właściwość miejscowa tego sądu obejmuje powiat białostocki, w tym: gminy miejsko-wiejskie: Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków., Zabłudów oraz gminy wiejskie: Dobrzyniewo Duże, Gródek, Juchnowiec Kościelny, Michałowo, Poświętne, Turośń Kościelna, Zawady oraz powiat moniecki, w tym gminy miejsko-wiejskie: Goniądz, Knyszyn, Mońki oraz gminy wiejskie: Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne i miasta: Goniądz, Knyszyn, Mońki.

Księgi wieczyste można przeglądać zarówno w siedzibie wydziału wieczystoksięgowego, jak i przez internet. Należy jednak posiadać ich numer. Jeśli do tej pory posiadamy tylko numer księgi wieczystej w tradycyjnej wersji – odnoszący się do papierowej księgi – warto udać się do sądu i poprosić o numery do elektronicznej kw, co umożliwi przeglądanie księgi wieczystej online.

Szukanie numerów księgi wieczystej 

 

Wyszukiwarka udostępniona na stronie ekw.ms.gov.pl niestety nie pozwala na ustalenie numeru kw dla podanej lokalizacji. Dlatego też osoby niebędące onlinewłaścicielami nieruchomości, czy działki nie mają dostępu do ich ksiąg, a tym samym nie mogą sprawdzić stanu prawnego interesującej ich nieruchomości.

Wychodząc naprzeciw tym problemom stworzyliśmy system umożliwiający wyszukanie numeru kw po adresie lub numerze działki. Dzięki temu można bez wizyt w sądach, i bez wychodzenia z domu uzyskać informacje na temat właściciela, praw związanych, czy ewentualnej hipoteki obciążającej nieruchomość.

Jak korzystać z systemu?

 

Aby ustalić numery księgi wieczystej, wystarczy skorzystać z naszych wyszukiwarek: Szukaj księgi po adresie, Po numerze działki lub po ID działki. Oczywiście to, który ze sposobów wybierzemy zależy od tego, jakie dane na temat działki posiadamy. Najprostszym dla szukającego sposobem na ustalenie kw jest jej wyszukanie po adresie. W takim przypadku wystarczy posiadać informacje o lokalizacji  obiektu – miasta, ulicy i numerze budynku, czy lokalu. 

Innym sposobem na ustalenie numeru kw jest skorzystanie z wyszukiwania po numerze działki lub po jej ID. Należy jednak zwrócić uwagę, czy podajemy poprawne dane, bowiem numer działki to nie to samo co ID, które jest zdecydowanie dłuższe i zawiera kod województwa, obrębu, czy wreszcie samej działki.

Opłaty

 

Koszt odkrycia numeru księgi wieczystej na naszej stronie, to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych i 30,75 zł jeśli zdecydujemy się zapłacić online. Płatności dokonuje się dopiero po znalezieniu numeru księgi wieczystej, w razie ich braku – nie trzeba dokonywać opłaty.

Sprawdź równieź: